9. 3. svátek má Františka




Místostarostka Dobříše: Na žádné z dobříšských škol nebyla ohrožena bezpečnost žáků, pedagogů a dalších zaměstnanců

6. září 2024   (07:00)
Místostarostka Dobříše: Na žádné z dobříšských škol nebyla ohrožena bezpečnost žáků, pedagogů a dalších zaměstnanců
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka (ilustrační)

Podle informací od Jindřišky Romby zintenzivní městská policie dohled v blízkosti dobříšských škol do konce tohoto týdne.


Výhrůžné e-maily s hrozbou bombového útoku, které byly v tomto týdnu adresovány českým školám, ovlivňují provoz prvního týdne školního roku také na Příbramsku. Zpravodajství pribram.cz přineslo zprávy o čtvrteční evakuaci škol v Příbrami. Na situaci zareagovalo již v úterý 3. září město Dobříš, o čemž informovalo na svém webu. „Nechceme nic podcenit, i my jsme rodiče stejně jako ostatní. Nyní je zapotřebí dbát pokynů policie, se kterou jsme v kontaktu, být obezřetní a zejména zachovat klidnou hlavu,“ uvedla v tiskové zprávě místostarostka Dobříše Jindřiška Romba, kterou jsme požádali o vyjádření, jaká opatření byla v uplynulých dnech podniknuta na dobříšských školách.

„Na žádné z dobříšských škol nebyla ohrožena bezpečnost žáků, pedagogů a dalších zaměstnanců. V dopoledních hodinách byli nejprve ředitelé dobříšských škol telefonicky informováni Policií ČR o nastalé situaci. Zároveň byli poučeni o případných dalších krocích a vyzváni k obezřetnosti a větší kontrole nad samotným areálem škol i vnitřních prostor,“ říká místostarostka. Ředitelé jednotlivých škol pak ve spolupráci s městem Dobříš i Policií ČR situaci zhodnotili a přijali příslušná opatření podle svých prostorových a organizačních možností, přičemž důraz byl kladen zejména na obezřetnost a zároveň uklidnění situace. „Ředitelé všech škol byli ve vzájemném kontaktu, současně vše kooperovali s městem Dobříš. Po důkladné komunikaci s Policií ČR jsme zapojili také městskou policii,“ pokračuje Jindřiška Romba.
Bezpečnostní opatření pokračovala také ve středu 4. září. „Strážníci do odpoledních hodin monitorovali situaci kolem dobříšských škol a v poledních hodinách dohlíželi v areálu dvou největších dobříšských základních školy, jedné mateřské školy a gymnázia. Následně pak strážníci zvýšili své hlídky v blízkosti dalších škol,“ popisuje místostarostka s tím, že městská policie byla požádána, aby zintenzivnila dohled u škol v Dobříši do konce tohoto týdne.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí … Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlhavá rána nejsou jen výsadou podzimu, ale i současného jarního počasí. Místy jsou … Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár popelnice v Rožmitále pod Třemšínem se v neděli 8. března rozšířil na … BLESKOVÁ ZPRÁVA Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbitým chodníkům v Příbrami by se letos mělo výrazně ulevit. Město chystá velkou … Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ
Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz