22. 3. svátek má Leona

Místostarosta Švenda to „schytal“ na Facebooku

3. března 2016   (06:21)
Místostarosta Švenda to „schytal“ na Facebooku
foto: pribram.cz

V diskuzi bylo více než 200 komentářů.



V úterý jsme publikovali článek, ve kterém místostarosta Václav Švenda (TOP 09) hodnotil výkon Technických služeb města Příbram během sněhové kalamity na začátku tohoto týdne. Na sociální síti Facebooku vzbudil text nečekané reakce a pod příspěvkem se do dnešního dne objevilo více než 220 příspěvků. Drtivá většina z nich kritizovala práci technických služeb a některé dokonce volaly po odvolání ředitele Pavla Máchy i vedení města. Podle Švendy však zcela neprávem.

„Vyjádření, že technické služby (TS) se se sněhem vypořádaly se ctí, jsem dával s ohledem na průběh této sněhové „nadílky“ a také jako člověk, který je seznámen s technickými, personálními i finančními možnostmi této městské organizace,“ píše Švenda osobně v jednom příspěvku pod článkem. Podle něj je třeba si uvědomit, že TS zabezpečují údržbu u 99 autobusových zastávek, 203 přechodů pro chodce, 116 km chodníků, z toho 68 km jsou uklízeny strojově a 48 km ručně. Rovněž je udržováno asi 184 km silnic. Na zimní údržbu mají TS k dispozici 4 silniční sypače, 5 traktorů s hrably a 6 chodníkových sypačů. Podle Švendy udělaly TS vzhledem k podmínkám maximum a celou dobu jejich práci monitoroval.

Dále je třeba si uvědomit, které silnice má ve správě město Příbram a které Středočeský kraj. Například ulice Evropská, Husova, Rožmitálská, Milínská, Plzeňská, T.G.M., Jinecká, Balbínova, Hailova, kpt. Olesinského, k Podlesí, spojnici Podlesí – Orlov, Obecnická, Zdabořská, Školní, Brodská, Mixova, Slivických bojovníků, Jinecká, Dobříšská a Ke Stadionu spravují silničáři Středočeského kraje.

Plán zimní údržby byl splněn

Pro hodnocení práce TS je také důležité znát plán zimní údržby. Tento dokument stanovuje do jaké doby a v jakém pořadí je potřeba ošetřit konkrétní ulice v Příbrami. Podle vedení města byl tento plán plněn i v době největších přívalů sněhu. Pokud by tomu tak nebylo, má město možnost požádat o pomoc s odklízením i soukromé společnosti. Více o zimním plánu údržby se dočtete ZDE.

„Velmi mne mrzí fakt, že když se projednával nový plán zimní údržby, tak se i přes mnohočetné výzvy např. i zde na facebooku k němu téměř nikdo nevyjádřil,“ posteskl si závěrem Švenda.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“ Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“ Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní … ROZHOVOR Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude … NEPŘEHLÉDNĚTE Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované … POZNÁVÁME BRDY Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu Příbramsko má za sebou další hlasování o větrných elektrárnách. Po Starosedlském … VIDEO Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou … Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž … POZNÁVÁME BRDY Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ
Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz