15. 10. svátek má Tereza

Místo lyžařů budou příbramský kopec Padák zřejmě sjíždět cyklisté

7. října 2019   (06:33)
Místo lyžařů budou příbramský kopec Padák zřejmě sjíždět cyklisté

S úpravami terénu by se mohlo začít již v průběhu příštího roku


"Skiareál Padák je menší, ale příjemné zařízení na jihovýchodním okraji města Příbram. Nachází se v lesoparku v nadmořské výšce 586 m n. m. Délka sjezdovky je 320 metrů, převýšení 60 metrů. Svah je v případě potřeby zasněžován třemi sněhovými děly a je opatřen umělým osvětlením. V sezóně je svah denně upravován rolbou. Sjezdovka je ve své střední části poměrně prudká, a tak i přes malou délku uspokojí i zkušenější lyžaře," láká pozvánka na internetu.

Ačkoliv už je to dlouho, co se na příbramském Padáku naposledy lyžovalo, portál turistika.cz zve na lyžovačku s výhledem na brdské kopce ještě dnes. Kdo nezaregistruje, že článek je z roku 2010, mohl by do Příbrami s lyžemi opravdu vyrazit. Na vleku by se ale už nesvezl. Skiareál je již delší dobu mimo provoz, rolbu a sněhová děla město prodalo.

Pozemky vlastní TJ Baník Příbram. Zajímalo nás, co s areálem zamýšlí. Na naše dotazy nám zodpověděl předseda David Rozmajzl.

Jaké plány máte s areálem Padák?
TJ Baník s areálem žádné plány nemá, nechceme ho ani prodávat. O místo projevil zájem místní závodní tým RSáci. Chtějí tu mít překážkové tréninkové cvičiště. Předběžně jsem jim slíbil pronájem za symbolickou částku. Vedle by mohl být třeba sjezd pro horská kola, kombinace sjezdu a biketrailu. 

Kdy se s budováním dráhy začne?
Nejdříve je potřeba domluvit se s městem, které zde má ještě nějaký majetek. Například vlek je v jeho vlastnictví. Když tomu město bránit nebude, mohlo by se začít s úpravami již během příštího roku.

Proč nebyla městu prodloužena nájemní smlouva?
Zhruba před dvěma lety, kdy městu nájemní smlouva dobíhala, jsme měli připravenu novou na dalších pět let. Město však o areál ztratilo zájem a smlouvu nepodepsalo. Když bude zájem, velice rádi areál pronajmeme třeba na 50 let. Pokud se nezničí to, co tam je, nebráníme se jakékoliv sportovní aktivitě.  

Skiareál v Příbrami v minulosti provozovala firma Novadus. Zeptali jsme se jednatele této společnosti, zda uvažuje o znovuobnovení skiareálu.
„V těchto klimatických podmínkách je nereálné skiareál provozovat. Zasněžovací technologie jsou nákladné, jedno zasněžovací dělo stojí milion a půl. Poslední roky jsme provoz dotovali ze svého. Jedině by to muselo táhnout město a dotovat ze svého,“ uvedl Radek Novák.

Jaký postoj má současné vedení města? 
Vítáme jakoukoliv rozumnou snahu o využití pozemků. Tím lépe, půjde-li o sport ve smysluplné podobě. V roce 2014 mělo město zájem o prodloužení nájmu do roku 2034, s čímž TJ Baník nesouhlasil. Dlouhodobý nájem byl požadován z důvodu plánovaných investic většího rozsahu, které u krátkodobých nájmů pozbývají smyslu.  Můžeme s vlastníky obnovit jednání a jít tak naproti budoucím záměrům. Bránit iniciativě rozhodně nebudeme," uvedl starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49) Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Nepřehlédněte Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nepřehlédněte Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz