Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory
3. prosince 2021 (18:07)
Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Zkušenost z loňských Vánoc podle něj ukázala, že se po svátcích zvedla další epidemická vlna. Zároveň ministr Adam Vojtěch řekl, že nedoporučuje, aby si o víkendu lidé zvali domů na návštěvy čerta, Mikuláše a anděla, případně, aby měli respirátory.
"Diskutujeme nadcházející Vánoce a jak doporučeními občanům zabránit tomu, že dojde k masivnějšímu šíření nákazy," uvedl Vojtěch. Záležet bude podle něj na tom, jak si trávení svátků rodiny nastaví a zda se vyhnou větším kolektivům a setkáním s prarodiči.
Nepodporuje ani návštěvy Mikuláše v domácnostech. "Vzhledem k situaci, ve které se teď nacházíme, bych úplně nedoporučoval, aby se odehrávaly tyto návštěvy v rodinách. Chápu, že jde o tradici, ale představuje to riziko," dodal.
Jaká konkrétní protiepidemická opatření ministr Vojtěch ponese v pondělí na vládu, specifikovat dnes nechtěl. O některých návrzích dnes s AntiCovid týmem budoucí vlády diskutoval, v pondělí ráno před jednáním vlády je bude probírat ještě Rada vlády pro zdravotní rizika. Odmítl spekulace o tom, že by vláda v pondělí vyhlásila lockdown. Označil to za hoaxy, které se šíří na sociálních sítích. "Nic takového se určitě nechystá," dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ
Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost?
Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, …
AKTUÁLNĚ
Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí
Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT





