Ministerstvo od července zruší územní pracoviště finančních úřadů v Sedlčanech a Dobříši
11. dubna 2023 (11:50)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí.
Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Z toho 56 budou pracoviště, která už nyní fungovala v omezeném režimu. Na Příbramsku se toto omezení týká Sedlčan a Dobříše. Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.
Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) krok přispěje k větší efektivitě Finanční správy. Stát podle něj v příštích třech letech ušetří až 150 milionů korun. Dostupnost a kvalita služeb finančních úřadů podle Stanjury zůstane zachována.
"Vláda slíbila, že bude šetřit všude tam, kde je to možné, tedy především ve výdajích do nabobtnalé státní správy. Od mého příchodu na ministerstvo financí jsme v celém resortu zrušili téměř 1000 míst, především z důvodu rušení agend primárně v rámci Finanční správy. Letos pokračujeme snížením územních pracovišť finančních úřadů," uvedl ministr.
"Dalším smyslem redukce územních pracovišť je zkvalitnění služeb Finanční správy poskytovaných veřejnosti tím, že odborné zaměstnance ze zrušených pracovišť využijeme na posílení našich stěžejních činností," uvedla generální ředitelka Finanční správy Simona Hornochová.
Finanční správa chce posilovat roli elektronické komunikace s veřejností. V době podávání přiznání k dani z příjmu a k dani z nemovitých věcí také nabídne lidem více výjezdů do obcí, v nichž pracoviště finančních úřadů nejsou. V případě zájmu poskytne Finanční správa obecním úřadům tištěné formuláře daňových přiznání.
Pracovišť finančních úřadů bude ve Středočeském kraji zrušeno šest, a to v Sedlčanech, Dobříši, Českém Brodě, Mnichově Hradišti, Neratovicích a Voticích.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Zemřel uznávaný varhaník a regenschori Bohuslav Korejs
•Velikonoční neděle zastihne běžce na trati z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice
•V březnu na středočeských silnicích zemřelo devět lidí, meziročně o sedm více
Další články
Policie prověřuje nález mrtvého novorozeněte v Martinicích
V Martinicích na Březnicku se kriminalisté zabývají případem nalezeného těla …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami odhalí pamětní desku fotografovi Františku Drtikolovi
Světově uznávaný fotograf František Drtikol bude mít v rodné Příbrami novou pamětní …
Začínají nominace do ankety Sportovec Příbramska 2025
Úspěchy sportovců z Příbramska za rok 2025 dostanou opět svou pozornost. Město Příbram …
Pohyb na tenkém ledě může být velkým rizikem
Silné mrazy lákají k zimním radovánkám, mezi které patří i bruslení a pohyb na …
Středočeský kraj chystá investice za miliardy. Velké změny čekají i Příbram
Středočeský kraj plánuje v roce 2026 rozsáhlé investice napříč sociální oblastí, …
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …
Na silnici u Dubence havarovala dvě auta
V úterý před 15. hodinou se stala dopravní nehoda u Dubence na silnici I/18.
Bezdomovci se mohou ve středočeských městech ohřát v noclehárně nebo ve stanu
Lidé bez domova se mohou ve středočeských městech ohřát třeba v noclehárně, ve …
Mrazivé ráno a mrtvá baterie? Strážníci v Příbrami auto nastartují pomocí startovacího boxu
Zimní mrazy a dlouhé stání dokážou potrápit i jinak spolehlivé auto. Slabá nebo vybitá …
AKTUÁLNĚ
Lidí s respiračními nemocemi ve Středočeském kraji přibylo. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let
Lidí s respiračními chorobami včetně chřipky ve Středočeském kraji přibylo. Nemocnost …




