31. 3. svátek má Kvido




Miliony pro Příbram: Z úsekových měření rychlosti na nové části D4 bude město slušně profitovat

29. listopadu 2024   (07:00)
Miliony pro Příbram: Z úsekových měření rychlosti na nové části D4 bude město slušně profitovat
foto: Dostavba dálnice D4 / FB

Téměř 200 kamer bude pokrývat nový úsek dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. Vznikne i osm úseků s měřením rychlosti. Na agendě s pokutami budou profitovat obě města, která aktuálně hledají nové administrativní posily na dopravní úřad.


Nedávno jsme vás informovali o tom, že nový úsek dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem bude vybaven několika radary a vysokorychlostními váhami. Celý úsek bude doslova prošpikován kamerami, což potvrdila mluvčí konsorcia Daniela Pedret. „Dálnice D4 je vybavená technologiemi nadstandardně. Patří k nim kamerový dohled 195 kamer, který pokryje sto procent dálnice i přilehlých oblastí, celkem 48 SOS tísňových telefonů,“ popsala.

„Na dálnici D4 vznikne osm úseků s měřením rychlosti. Konsorcium má podle smlouvy na starosti pouze instalaci a permanentní udržování všech zařízení v provozuschopném stavu. To, jakým způsobem, resp. v jakém režimu bude měření rychlosti a vážení kamionů probíhat, bude čistě v kompetenci policie. Technologie umožní zasílat naměřené hodnoty spolu s registrační značkou vozidla přímo na obec s rozšířenou působností, která bude vyřizovat případné pokuty. Řešení přestupků budou mít na starosti obce s rozšířenou působností, tedy Příbram a Písek.
V této souvislosti už má i Městský úřad Příbram vyhlášené výběrové řízení na dva administrativní pracovníky, kteří budou data z měření zpracovávat a rozesílat pokuty. „V budoucnu se počítá ještě se třetím člověkem, který bude řešit administrativu spojenou s vážením nákladních automobilů,“ doplnila tisková mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová. Příbram má pokrývat přestupky spáchané na úseku od Hájů po Lety, Písek od Letů na jih.

Zkušenosti z jiných měst, které zpracovávají pokuty z měřených úseků na silnicích a dálnicích odhalují, že se obvykle jedná o profitabilní činnost. Jeden radar může ročně vydělat několik milionů korun. Příbram tak může ročně získat slušný bonus do svého rozpočtu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Další články

Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů … VIDEO Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně … AKTUÁLNĚ Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí … ŠKOLSTVÍ Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují … NEPŘEHLÉDNĚTE
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz