3. 5. svátek má Alexej

Milín má nově zrekonstruovanou tělocvičnu za 5 milionů

5. září 2015   (08:17)
Milín má nově zrekonstruovanou tělocvičnu za 5 milionů
foto: Středočeský kraj

Většina z rozpočtu byla hrazena z dotací.



Nově zrekonstruovanou tělocvičnu předal do užívání občanů Milína ve středu 2. září hejtman Miloš Petera (ČSSD) společně s ředitelem Úřadu regionální rady ROP Střední Čechy Václavem Chytilem a místostarostou obce Milín Vladimírem Vojáčkem (Nez.).

Tělocvičnu začala obec opravovat v říjnu 2013 s pomocí peněz z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Projekt za téměř pět milionů korun je hrazen z větší části z evropských peněz, a to ve výši 3,9 milionu korun. Další milion korun hradí obec ze svého rozpočtu.

„Naším cílem bylo zrekonstruovat tělocvičnu tak, aby vyhovovala požadavkům a bezpečnostním standardům 21. století. Chtěli jsme zvýšit její atraktivitu pro veřejnost a zlepšit i její využitelnost pro pořádání různých kulturních akcí v Milíně,“ řekl místostarosta Vladimír Vojáček. Upřesnil také, že opravou kompletně prošel povrch podlah, rozvody, sociální zázemí i osvětlení. Objekt získal nové podhledy i horolezeckou stěnu. Vedení obce očekává velký zájem občanů o toto nové sportovní zařízení, neboť doposud žádné takové v obci nebylo.

„Milínská tělocvična je dobrým příkladem užitečného využití pomoci evropských peněz. Přeji zdejším občanům, aby si nových prostor užili jak pro upevnění svého zdraví, tak při společném setkávání se během společensko-kulturních akcí,“ prohlásil hejtman Miloš Petera (ČSSD), jenž je zároveň předsedou Výboru Regionální Rady ROP Střední Čechy.

Od místních fotbalistů dostal hejtman Miloš Petera dort ve tvaru fotbalového hřiště s opravdovými marcipánovými brankami jako poděkování za podporu projektu „Milínské góly do bezpečné branky“. Středočeský kraj poskytl na pořízení dvou nových hliníkových branek zhruba 40 000 korun ze Středočeského Fondu vzdělávání, sportu, volného času a primární prevence. Nové branky budou umístěny na fotbalovém stadionu a nahradí původní kovové, které byly těžké a nebezpečné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: red








Další články

Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan … AKTUÁLNĚ Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz