28. 7. svátek má Viktor




Milín čekají horké měsíce, ode dneška tudy povede objížďka uzavřeného úseku budované D4

1. června 2023   (05:44)
Milín čekají horké měsíce, ode dneška tudy povede objížďka uzavřeného úseku budované D4
foto: obec Milín

Přesměrování dopravy přes milínskou ulici 11. května potrvá do 30. listopadu. „V obou směrech projede celkem dvanáct až čtrnáct tisíc aut denně,“ komentuje situaci starosta obce Milín Vladimír Vojáček.


Práce na stavbě nové dálnice D4 nabývají na intenzitě. Od 1. června do 30. listopadu je uzavřen úsek u obce Milín, kterou povede objízdná trasa. O důsledcích přesměrování veškeré dopravy přes milínskou ulici 11. května média informoval starosta obce Milín Vladimír Vojáček.

„Ze sčítání vozidel z předchozích let se dá odhadnout, že v obou směrech projede celkem dvanáct až čtrnáct tisíc aut denně. Během celé doby uzavírky tedy odhadem dva a půl milionu aut,“ předpokládá Vojáček, podle něhož se náporu nedá zabránit. „Objízdné trasy ve vzdálenosti jednotek kilometrů a komunikace a mosty, které by tuto zátěž unesly, v rozumném dosahu nejsou,“ zdůvodňuje starosta.
Jednání, která měla vyjasnit opatření k udržení bezpečnosti provozu na komunikacích, probíhala v posledních dvou měsících. Obci se podařilo zabránit přesměrování další dopravy v řádu tisíců vozidel z komunikace I/19 Tábor–Plzeň, kdy měl být uzavřen provoz přes Mirovice a byla navržena objížďka přes Milín.
„S Policií ČR – oddělením v Milíně, dopravním inspektorátem, Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje, provozovatelem autobusové dopravy a zhotovitelem stavby společností DIVia stavební byla několikrát konzultována další možná dopravně-inženýrská opatření,“ pokračuje Vojáček. Jednalo se např. o instalace značek tak, aby kromě zahlcení ulice 11. května nedošlo k neprůjezdnosti obytných částí v Milíně, Slivici a Konětopech. Bylo obnoveno vodorovného značení na problematických křižovatkách a před vjezdem do obce budou instalovány velkoplošné plakáty s výzvou projíždějícím řidičům k ohleduplné jízdě.

Informační leták týkající se bezpečnosti školáků dostali také rodiče dětí navštěvujících milínskou základní a mateřskou školu. „Dalším opatřením, na kterém jsme se se zainteresovanými stranami shodli, je přítomnost osoby proškolené Dopravním úřadem Městského úřadu Příbram. Bude dbát na bezpečnost při přecházení především školních dětí a mládeže v blízkosti zastávek v ulici 11. května, a to v časech, kdy přijíždí největší množství autobusů,“ přibližuje Vladimír Vojáček a dodává: „Chtěl bych všem, kteří budou v následujícím půlroce projíždět Milínem vzkázat, že velkým přínosem pro zvládnutí situace bude jejich trpělivost, opatrnost a leckdy i předvídavost. Přeji nám pevné nervy, ať uvedený čas zvládneme bez škod a úrazů.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: obec Milín
pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v … AKTUÁLNĚ Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram navázal na jarní historický postup do divize a na domácím hřišti … SPORT AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ
Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz