21. 7. svátek má Vítězslav




Milan Fára: Prodej bytových domů v Březnické je nekoncepční řešení

NÁZOR
10. května 2016   (18:15)
Milan Fára: Prodej bytových domů v Březnické je nekoncepční řešení
foto: pribram.cz

Přinášíme názor Milana Fáry, místopředsedy MO ČSSD Příbram, na prodej domů v Březnické ulici.



Na poslední jednání městského zastupitelstva byl schválen záměr radnice prodat bytové domy v Březnické ulici. Koalici se to podařilo až na druhý pokus. I tentokrát koalice neměla dostatek hlasů. A jak už se poslední dobou stává v Příbrami zvykem u řady klíčových hlasování, i toto usnesení bylo schváleno pouze za pomoci dvou politických přeběhlíků, pana Pikrta a pana Kyseláka, kteří zradili své voliče a své politické subjekty, za které do zastupitelstva kandidovali. Ihned po volbách se stali tzv. nezařazenými zastupiteli, kteří na rozdíl od svých opozičních kolegů z kandidátních listin ČSSD a KSČM, za které byli zvoleni, ochotně podporují koalici. Myslí si, že slova pana radního Dvořáka, o pevnosti koalice, která pronesl po březnovém zastupitelstvu, nejsou zase tak pravdivá.

Ale vraťme se k samotnému prodeji, kterému předcházela velice dlouhá a zajímavá diskuse, během které opoziční zastupitelé vyjadřovali svůj nesouhlas s prodejem a navrhovali jiné varianty řešení. Vedení radnice jejich návrhy bagatelizovalo a někdy až zesměšňovalo. V tuto chvíli jsem si vzpomněl na volební heslo politické hnutí ANO před volbami, které znělo: „Chceme spolupracovat s politickou opozicí, kterou nebudeme vnímat jako obtížný hmyz, nýbrž jako rovnocenného partnera pro všechna jednání“. Ale realita je bohužel jiná a už poněkolikáté pan Vařeka a pan Dvořák ukázali, že názorům opozice nepřikládají jakoukoliv váhu.

Jedním z argumentů koalice pro prodej byl, že město nemá na rekonstrukci těchto bytových domů, kde nyní žije cca 40 osob, v rozpočtu žádné volné finanční prostředky. Ovšem o chvíli později bylo přijato do rozpočtu města na rok 2016 dalších necelých 15 mil korun (opožděná dotace z roku 2015). Takže peníze by možná byly, jen není dobrá vůle...

Prodat dům v sociálně vyloučené lokalitě považuji z dlouhodobého pohledu za velmi rizikové. Město se snaží tímto způsobem snažit zbavit problémů, který neumí řešit. Jak uvádí Strategický plán sociálního začleňování města Příbram, lokalita na Flusárně je jednou z klíčových sociálně vyloučených lokalit ve městě. Město případným prodejem bytových domů ztratí nad touto lokalitou kontrolu a bude mít omezené možnosti situaci zde žijících sociálně slabých rodin zlepšit. Myslím si, že ani Vládou ČR zřízená Agentura pro sociální začleňování, která v Příbrami působí již druhým rokem, není s přístupem města spokojena. S Agenturou pro sociální začleňování město uzavřelo koordinovaný přístup k řešení sociálního vyloučení, což pro město znamená snadnější přístup k evropským dotacím. Ve výše zmiňovaném Strategickém plánu sociálního začleňování města je uvedeno, že v Březnické ulici dojde k rekonstrukci objektů za účelem vzniku sociálních bytů a finanční prostředky budou získány prostřednictvím dotace. Ale na tuto možnost současné vedení města rezignovalo. A tak můžeme jen doufat, že v Březnické nebudeme mít další domy hrůzy, které budou hyzdit Příbram stejně jako kdysi městem prodané domy v blízkosti vlakového a autobusového nádraží, které jsou nyní v zoufalém stavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Milan Fára
autor: Milan Fára, místopředseda MO ČSSD Příbram








Další články

Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz