23. 2. svátek má Svatopluk




Mikuláš obdaruje hodné i zlobivé děti ve vlaku z Příbrami do Rožmitálu

15. listopadu 2023   (13:00)
Mikuláš obdaruje hodné i zlobivé děti ve vlaku z Příbrami do Rožmitálu
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Vlak bude sestaven z osobních vozů ze šedesátých let minulého století a tažen historickou motorovou lokomotivou řady T 435 "Hektor".


V sobotu 2. prosince pořádá spolek Rakovnicko – Protivínská dráha oblíbené jízdy zvláštních historických vlaků, doprovázených Mikulášem a jeho družinou.

Po několikaleté pauze naváže spolek na předchozí tradici mikulášských nadílek na nádraží a jízdy vlaků po historické železniční vlečce do Kovohutí. Letos poprvé vyrazí zvláštní vlaky na delší trasu, a to z Příbrami do Březnice a Rožmitálu pod Třemšínem, kde se uskuteční Vánoční jarmark lidových řemesel a zahájení adventu.
Pro všechny hodné, ale nakonec i zlobivé děti, bude ve vlaku připravena jednotná drobná mikulášská nadílka. Vlak bude sestaven z osobních vozů ze šedesátých let minulého století a tažen historickou motorovou lokomotivou řady T 435 "Hektor".
Po trase z Příbrami do Rožmitálu pod Třemšínem vlak dále zastaví na nové zastávce v Příbrami na sídlišti, v Milíně, na nové zastávce v Tochovicích a v Březnici.

Netradiční trasa vlaku oživí i málo využívanou podbrdskou lokálku Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice, vedoucí kolem říčky Vlčavy do "údolí růží". Počet míst ve vlacích je omezený, organizátoři doporučují včasnou předchozí rezervaci. Více informací o jízdě, včetně kontaktů pro rezervování míst, lze nalézt na webových stránkách spolku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v … AKTUALIZOVÁNO V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – … ZAJÍMAVOSTI Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na závažný případ zavlečení vztekliny do … Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026! Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026! Máte pocit, že někteří řidiči jezdí příliš rychle právě u vás? Teď máte šanci … Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku Na Slapské přehradě byla letos zahájena generální oprava mostu. Práce potrvají do roku … Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení Zimní stadion v Příbram se od 6. do 8. března stane dějištěm Mistrovství České … Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie V pondělí 23. února krátce před sedmou hodinou ranní se v katastru obce Obory na … Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Luboš Řezáč, příbramský komisař kriminální policie a zakladatel spolku Svatohorské … ROZHOVOR V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce.
Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz