15. 1. svátek má Alice




Mezinárodní cena vévody z Edinburghu ocenila i studenty z Příbrami

22. prosince 2017   (08:15)
Mezinárodní cena vévody z Edinburghu ocenila i studenty z Příbrami
foto: a

Během českých a anglických ceremonií bylo dohromady oceněno téměř 400 mladých lidí


Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v ČR (DofE) během prosince ocenila rekordní počet úspěšných absolventů programu. Během českých a anglických ceremonií, kterých proběhlo v posledních třech týdnech celkem sedm, bylo dohromady oceněno téměř 400 mladých lidí. Předávání certifikátů se zúčastnili také patroni a patronky programu, jako např. Angus Stewart, Lejla Abbasová nebo Klára Nademlýnská.

Program, který podporuje u mladých lidí komplexní osobnostní rozvoj, funguje na třech úrovních, které se liší délkou trvání a obtížností. Během tohoto měsíce se sjelo do Prahy z celé České republiky téměř 400 úspěšných bronzových a stříbrných absolventů z 50 vzdělávacích institucí, aby odznak a certifikát slavnostně převzali. Poslední z nich proběhly v pátek 15. prosince v Knihovně Václava Havla, a to za účasti jedné z nejznámějších českých módních návrhářek Kláry Nademlýnské, která program podporuje již řadu let. „Jsem ráda, že mladí lidé mají zájem o to, ve svých koníčcích něčeho dosáhnout. Přeji jim, aby jim to vydrželo celý život,“ zdůraznila během svého proslovu k mladým účastníkům.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je prestižní vzdělávací program pro mladé lidi mezi 14 a 24 lety, u kterých podporuje komplexní osobnostní rozvoj. Účastníci se v rámci tzv. DofE, jak se zkráceně programu přezdívá, dlouhodobě věnují čtyřem provázaným oblastem a zdokonalují se tak např. v oblasti pohybových aktivit, talentu nebo dobrovolnictví. Zakladatelem se stal v roce 1956 princ Phillip, vévoda z Edinburghu, DofE je dlouhodobě podporováno britskou královskou rodinou, která celý program zaštiťuje.

Program aktuálně funguje ve více než 140 státech světa a čítá miliony absolventů, kteří některou z částí programu úspěšně dokončili. Na území ČR program poskytuje více než 170 vzdělávacích institucí, kromě škol jsou zapojeny také např. dětské domovy. Jak uvádí Martin Batko, komunikační manažer DofE: „Celkově program klade důraz na to, aby byl dostupný všem. Kdokoli ve věku od 14 do 24 let se může zapojit a rozvíjet tak svůj potenciál."

Do DofE se u nás doposud zapojilo zhruba 3000 účastníků a jejich počet stále roste. Program se v Čechách setkává se stále větší oblibou, neboť účastníci mají možnost rozvíjet svoji všestrannost a samostatnost. Příkladem úspěšného absolventa je i Stanislav Kamenický z Gymnázia Příbram, který si v rámci programu osvojil dovednosti v oblasti modelářství, aktivně se věnoval Ultimate Frisbee a v oblasti dobrovolniství se rozhodl doučovat své vrstevníky ve spolupráci s neziskovou organizací Adra. Právě doučování pro něj bylo největším osobním přínosem. „Hodně to změní váš pohled na vaše učitele, a to v pozitivním slova smyslu,“ vysvětluje. Během ceremonie také Stanislav poděkoval svým kolegům a své koordinátorce za neopakovatelné zážitky, které společně v rámci DofE zažili.
Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v ČR …
foto: a

foto: a
foto: a

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: text a
autor: ZP








Další články

Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté … V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. Na toaletách byl … VIDEO
Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz