31. 3. svátek má Kvido




Mexický hanbinec, drak i recitující Smrtka – to vše bude o víkendu k vidění v Podlesí

14. srpna 2015   (11:07)
Mexický hanbinec, drak i recitující Smrtka – to vše bude o víkendu k vidění v Podlesí
foto: pribram.cz

Organizátoři představení prosí diváky, aby v lesním divadle kvůli suchu nekouřili. Hrozí nebezpečí požáru.



O víkendu se opět pro veřejnost otevře lesní divadlo Skalka v Podlesí. Na programu budou dvě divadelní představení Divadélka Za vodou z Čenkova a jedno v podání příbramské Divadelní společnosti Půlnoc. Čenkovští přivezou své dvě komedie. Tou první je hra Klášterní tajemství, která pojednává o tom, jak do přístavního města někde v Mexickém zálivu přijíždí schovanka z kláštera za svojí matkou. V tu samou dobu kotví v přístavišti obávaná pirátská loď a navíc v přístavu šíří osvětu i neortodoxní vědkyně humanitních věd. „Tahle hra je především o tom, že my ženy dáváme najevo, že chceme zůstat ženami a to i přesto, že hlavní ženskou roli hraje chlap.“ říká k příběhu autorka scénáře Lída Boudová. „To by ženská nikdy nezahrála,“ doplňuje se smíchem další člen souboru a manžel Lídy Boudové Jaroslav. Prostředí hry autorka vybrala tak, že kdysi měl soubor ve fundusu mexické sombrero a tak se členové dohodli, že příští hra se bude odehrávat v mexickém hampejzuj. Během psaní scénáře se sice sombrero ztratilo, ale prostředí už zůstalo. „Rádi bychom na Klášterní tajemství pozvali i ty, kteří už ho viděli, protože v sobotu ho uvedeme v obměněném obsazení s novými posilami souboru, takže ti, kteří ho už viděli, ho uvidí v úplně jiném podání,“ zve veřejnost Lída Boudová.

Druhou hrou pak bude v neděli odpoledne pohádková komedie Kouzlo na draka, ve které musí obyvatelé jednoho malého království čelit čarodějově kletbě, kterou uvalil na princeznu, protože si ho odmítla vzít a zároveň i hladovému drakovi. „Tady ještě musíme vyřešit drakovo chrlení ohně, protože v současném suchu nebude možné v lese chrlit oheň, abychom si nepodpálili divadlo. Stačí, že už nám jednou drak krapet ožehnul princeznu,“ říká Jaroslav Bouda.

V neděli večer se pak divákům představí také příbramský soubor Půlnoc se svou černou komedií Smrt mi sluší. Ta pojednává o tom, jak do bytu komunálního politika a kariéristy Samuela Platejze vleze jednoho dne Smrt, jejímž koníčkem je psaní básní, s tím, že ho má odvést na věčnost. V tu chvíli ale začne hra o to, kdy k samotnému odchodu dojde, protože Platejzovi se do hrobu ještě nechce. Situaci začne navíc komplikovat nešikovný sebevrah Ignác, který je Smrtčin další klient a právě se zamiloval do Platejzovy ženy Vlasty. „Vzhledem k tomu, že součástí představení je i scéna, kde se zapalují svíčky, tak jsme museli kvůli suchu hru upravit a najít jinou variantu,“ popisuje drobné komplikace způsobené současným počasím principál souboru Ondřej Dufek.

Večerní představení v pátek, sobotu a neděli začínají ve 20:30 a nedělní pohádka v 15 hodin. Vstupné na všechna představení je dobrovolné. „Máme to pro diváky i ekologicky rozdělené, takže mohou vstupné vhazovat do plastů pro platební karty, papíru pro bankovky a kovu na mince,“ dodává opět se smíchem Jaroslav Bouda z čenkovského divadélka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů … VIDEO Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně … AKTUÁLNĚ Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí … ŠKOLSTVÍ Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují … NEPŘEHLÉDNĚTE Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz