Meteorologové zvýšili stupeň varování před silným větrem
20. února 2022 (14:02)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Podle upravené výstrahy silný vítr hrozí v pondělí od 04:00 do 11:00 s vysokým stupněm nebezpečí na celém území Čech.
Meteorologové zvýšili stupeň varování před silným větrem na pondělní ráno a dopoledne. Podle upravené výstrahy silný vítr hrozí v pondělí od 04:00 do 11:00 s vysokým stupněm nebezpečí na celém území Čech. Vyplývá to z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha před větrem, který v nárazech může mít rychlost nad 65 kilometrů v hodině a na horách kolem 110 km/h, platí s nízkým stupněm nebezpečí od sobotní půlnoci.
Pro pondělní dopoledne, kdy má vítr hrozit nejvíc, meteorologové varovali před poškozením lesů a stromů a škodami na budovách a elektrickém vedení. Lidé by si měli dávat pozor na větrem unášené předměty, vyvrácené stromy a zlomené větve. Opatrní mají být řidiči, neměli by parkovat v blízkosti starších budov, větších stromů a vysokých stožárů. Silnice mohou zablokovat spadlé stromy. Lidé nemají chodit do lesa, na horách by měli omezit túry a nevyrážet na hřebeny.
Silný vítr Česko trápil v tomto týdnu opakovaně, působil škody na budovách a elektrickém vedení a komplikace na železnici i silnicích. Ve čtvrtek bylo bez dodávek elektřiny až 300.000 odběratelů, v sobotu ráno po novém větru přes 50.000 domácností. Energetici už poruchy opravili.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč …
DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli
Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení
Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Barokní pec na Řimbabě bude jedním z hitů Hornických slavností. Nejvoňavější program Příbramských slavností
Ve Vysoké Peci na dole Řimbaba stojí stavba, která nemá v regionu obdoby. Replika …
KULTURA
Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma
Dobříš se v polovině června promění v místo plné vůní, chutí, hudby a setkávání. …
DOBŘÍŠ
Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla
Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které …
ZAJÍMAVOSTI
Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma
V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a …
AKTUÁLNĚ
Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů
Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. …




