Meteorologové vydali varování před vysokými teplotami
16. června 2021 (13:06)
foto: ilustr/freepik
Meteorologové očekávají, že vedra by měla pokračovat a kulminovat v dalších dnech. Na pátek předpověď očekává až 34 a v sobotu dokonce až 35 °C.
Teploty na Příbramsku překročí ve čtvrtek 31 stupňů Celsia, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav. Podle jeho předpovědi by tropické měly být i další dny, přičemž největší vedro má být v sobotu, kdy teploměr může ukázat až 35 stupňů Celsia.
Meteorologové v této souvislosti připomněli, že vedro představuje pro lidský organismus vysokou zátěž a hrozí při něm přehřátí a dehydratace. Doporučují proto omezit v poledních a odpoledních hodinách tělesnou zátěž. „Doporučujeme dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezte tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávejte děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech,“ varují meteorologové.
Podle předpovědi má tento týden pršet málo, ojedinělé srážky a bouřky meteorologové předpovídají hlavně o víkendu. Více deště pak čekají příští týden. Teploty v dalších týdnech do konce června a první dekádě července se budou pohybovat kolem dlouhodobého průměru, uvedli meteorologové v pondělí ve své měsíční prognóze.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb
Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec...
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých …
VIDEO
Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu
Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. …
AKTUÁLNĚ
Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na …
FOTO
Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma
V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO
Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny
V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může …
AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje
Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají …
SPORT




