30. 8. svátek má Vladěna

Meteorologové varují: Příbramsko dnes zasáhnou silné bouřky

16. května 2022   (12:29)
Meteorologové varují: Příbramsko dnes zasáhnou silné bouřky
foto: freepik

Při bouřkách může napršet kolem 30 milimetrů srážek a vítr může dosahovat v nárazech rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.


Na Příbramsku se dnes večer a v noci ojediněle objeví silné bouřky, které doprovodí intenzivní srážky, silný vítr, případně krupobití. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Silné bouřky budou postupovat od západu, Příbramsko by podle předpovědi měly zasáhnout kolem pozdního odpoledne a objevovat se budou do půlnoci na úterý. Při bouřkách může napršet kolem 30 milimetrů srážek a vítr může dosahovat v nárazech rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.
Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit potoky a zatopit níže položená místa. Vítr může lámat větve, případně stromy, nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky, uvedli meteorologové.
Ve Středočeském kraji po celý dnešek zůstává kvůli suchu v platnosti upozornění na nebezpečí požárů. V důsledku srážek, které se budou vyskytovat hlavně v noci na úterý a v úterý, se bude riziko požárů podle ČHMÚ snižovat. Do té doby by se lidé měli vyvarovat rozdělávání ohně v přírodě, zejména v lesích. Rovněž by neměli vypalovat trávu a měli by se řídit místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás? Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás? Po letech, kdy se ve školách tlačilo na tablety, notebooky a digitální platformy, … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také … AKTUÁLNĚ Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V … ROZHOVOR Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je … VOLBY 2026 Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA
Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz