Meteorologové varují před vysokými teplotami a požáry
26. července 2020 (14:50)
foto: pribram.cz
V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů, varovali dnes meteorologové.
Před studenou frontou, která přes naše území začne přecházet v úterý, bude do Česka proudit velmi teplý vzduch. Meteorologové vydali hned dvě výstrahy, varují před velmi vysokými teplotami, které budou v úterý překračovat 31 stupňů, zároveň upozorňují na možné nebezpečí vzniku požárů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před vysokými teplotami je platná od úterních 11:00 a končí ve 20:00, varování před vznikem požárů platí až do odvolání.
V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. „Nedoporučujeme rozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně,“ uvedli meteorologové.
"Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech," dodali meteorologové.
V následujících dvou týdnech, od 27. července do 9. srpna, budou podle meteorologů teploty mírně nadprůměrné. Přibližně od poloviny srpna však rtuť asi o několik stupňů klesne. "Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme v prvních dvou týdnech (od 27. července do 9. srpna) kolem 27 stupňů Celsia, ve třetím a čtvrtém týdnu (od 10. do 23. srpna) kolem 24 stupňů," oznámil ČHMÚ.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče
Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V …
ON-LINE PŘENOS
Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek!
Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé …
U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno
Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné …
Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst
Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu
Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní …
SPORT
V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici
Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku
Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné …
ROZHOVOR
Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C!
Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický …
Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer
Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník …
KULTURA
Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst
Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!




