Meteorologové varují před náledím. Očekávají se problémy v dopravě
29. ledna 2021 (13:03)
Během sobotního odpoledne až do nedělního rána potrápí především řidiče na silnicích náledí nebo zmrazky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začne platit v sobotu od 13:00 a skončí až v neděli v 9:00.
Nejprve podle meteorologů napadne dnes a v noci na sobotu hlavně v severní části České republiky až deset centimetrů mokrého sněhu. Sněžit nebo pršet dnes ale bude podle předpovědi ústavu po celé republice. "V sobotu během dne očekáváme od severu postupné ochlazování, v jehož důsledku se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky," uvedli na twitteru pracovníci ČHMÚ.
Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. "Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," doporučují meteorologové.
V sobotu bude oblačno až zataženo, místy občasný déšť, nad 800 m sněžení. Nejnižší teploty spadnou na jeden stupeň Celsia. Vát má západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.
Neděle přinese zataženo až oblačno, od severozápadu občas déšť, zpočátku nad 800 m postupně ve všech polohách sněžení. Později odpoledne a večer od severozápadu ustávání srážek. Nejvyšší teploty jeden až šest stupňů. Počasí doprovodí západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, později bude slábnout a měnit se na severní až severovýchodní.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT





