Meteorologové varují: Dopravu zkomplikuje ledovka, napadne až 25 centimetrů sněhu
6. února 2021 (13:20)
foto: pribram.cz
V případě mokrého sněhu může dojít ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice.
Meteorologové vydali varování před ledovkou, která zasáhne Příbramsko v noci na neděli. Výstraha platí od dnešních 20:00 do zítřejších 18:00. Navíc v regionu hrozí přívaly čerstvého sněhu, zde je v platnosti výstraha od nedělních 18:00 až do pondělních 12:00. Očekávané počasí přinese problémy hlavně v dopravě. Do pondělního poledne by mohlo napadnout až 25 centimetrů sněhu.
Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě a v zásobování. „V případě mokrého sněhu může dojít ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku,“ upozorňují meteorologové.
Při ledovce hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí. „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,“ doplnili s tím, že vzhledem k očekávaným nízkým teplotám může ledovka přetrvávat i v následujících dnech".
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích
Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami
Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na …
AKTUÁLNĚ




