13. 3. svátek má Růžena




Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek

21. září 2021   (07:57)
Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek
foto: ilustr/pixabay

Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí.


Příští dva týdny budou průměrně teplé, s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé říjnové dekádě by mohlo přibýt i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období ode dneška do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jako celek budou příští čtyři týdny podle meteorologů teplotně průměrné. "Až do poloviny října se budou průměrné týdenní teploty pohybovat kolem hodnot obvyklých pro tuto roční dobu. Chladněji, než je dlouhodobý normál, by mělo být v třetím předpovědním týdnu od 4. do 10. října," uvádí ČHMÚ.
Srážek bude v příštích čtyřech týdnech spíše méně, než je na přelomu září a října v Česku obvyklé. Méně srážek očekávají meteorologové v prvních třech předpovídaných týdnech.
Dlouhodobý teplotní průměr v období od 20. září do 17. října je v Česku 11,3 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1972, kdy průměr v těchto dnech činil 7,6 stupně. Naopak v roce 1942 dosáhl 13,7 stupně Celsia, což je dosud nejvíce.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O … ROZHOVOR Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Regionální dobrovolnické centrum (RDSC) pro Středočeský kraj zahájilo první ročník … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský … NEPŘEHLÉDNĚTE Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce … DOPRAVA Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz