Meteorologové opět varují před silnými bouřkami
21. května 2024 (11:46)
foto: pixabay
Výstraha před silnými bouřkami platí pro Příbramsko od dnešních 15:00. Doprovázet je bude přívalový déšť s úhrny přes 30 milimetrů za hodinu, případně menší kroupy.
V jihozápadní polovině Česka dnes hrozí silné bouřky, začnou se tvořit během odpoledne. Doprovázet je bude přívalový déšť, případně menší kroupy. V oblastech zasažených výraznějšími srážkovými úhrny se mohou rozvodnit menší toky. Na svém webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
"V souvislosti s tlakovou níží postupující z Alp k severu se mohou během odpoledních, večerních a nočních hodin vyskytnout v jihozápadní polovině území silné bouřky," uvedl ČHMÚ.
Výstraha před silnými bouřkami platí pro Příbramsko od dnešních 15:00. Doprovázet je bude přívalový déšť s úhrny přes 30 milimetrů za hodinu, případně menší kroupy. "V kombinaci opakovaných bouřek a deště, do kterého budou bouřky přecházet během večera, může lokálně napršet i kolem 50 mm srážek," uvedli meteorologové.
Meteorologové upozorňují na to, že přívalový déšť může zatopit podchody, podjezdy či sklepy a rozvodnit malé toky. Nebezpečí mohou představovat i menší kroupy a blesky. "Je třeba dbát na bezpečnost především s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu pad
Bouřková činnost bude podle nich slábnout během noci. Vývoj a postup bouřek mohou lidé sledovat v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na jeho webových stránkách.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Týden poznamená oblačnost provázená deštěm
•Meteorologové upravili výstrahu před bouřkami
•Do přírody, ale bez kopců? Jindřichova skála je ideálním místem
Další články
Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně
Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy zajišťují už deset let veřejný …
Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi
Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru …
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace?
Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou …
ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace
Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů
Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici …
Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa
Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl …
Příroda
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …
Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance
Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního …
Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh
Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …




