Městští strážníci zvýšili dohled na hřbitovech, policisté se zaměřují na řidiče
27. října 2022 (13:52)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Stejně jako v předchozích letech se policisté a městští strážníci, v souvislosti s blížícími se svátky Památky zesnulých, budou ve zvýšené míře věnovat předcházení trestné činnosti páchané na hřbitovech a v okolí.
V souvislosti s nadcházejícími svátky, a tedy i každoročním zvýšeným provozem a sychravým podzimním počasím, které často doprovázejí mlhy, déšť a celodenní šero, apelují policisté na všechny řidiče, aby se plně věnovali řízení, dodržovali nejvyšší povolenou rychlost, bezpečnou vzdálenost a rozestupy mezi vozidly, a především nikdy nepřeceňovali svoje síly. Na to by měli myslet zejména tzv. „sváteční řidiči“, kteří vyjíždějí jen zřídka a nemají zcela zažité správné řidičské dovednosti. Právě oni se tak mohou paradoxně stát viníky zbytečné dopravní nehody.
Obezřetnost je ale na místě i u ostatních účastníků silničního provozu. Také proto budou v pohotovosti dopravní policisté, kteří na ně budou dohlížet více než obvykle. Zaměří se například na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných drog před a během jízdy, dodržování stanovené rychlosti, povinnost použití bezpečnostních pásů, apod.
Přestože je Památka zesnulých poklidný svátek, každoročně policisté na hřbitovech a v jejich okolí řeší případy vloupání do vozidel a krádeže příručních zavazadel odložených z důvodu úklidu a zdobení hrobů.
Z tohoto důvodu doporučují policisté občanům, aby dodržovali následující rady:
►Nenechávejte uvnitř vozidla vůbec žádné věci, jako například mobilní telefon, fotoaparát, notebook, doklady od vozidla, peněženky atd.
►Nenechávejte na sedadlech pro vás možná bezvýznamné oblečení nebo krabice. Zloděje mohou takové předměty přilákat stejně jako drahá elektronika.
►Veškeré tašky si uložte do zavazadlového prostoru ještě před příjezdem ke hřbitovu. V žádném případě si nedávejte cenné věci do zavazadlového prostoru až po zaparkování. Pachatelé vás mohou pozorovat a velmi snadno se tak stanete jejich obětí.
►Při čistění a zdobení hrobů své osobní věci nikdy nespouštějte z očí a nikdy se od nich nevzdalujte.
►Nenechávejte uvnitř vozidla vůbec žádné věci, jako například mobilní telefon, fotoaparát, notebook, doklady od vozidla, peněženky atd.
►Nenechávejte na sedadlech pro vás možná bezvýznamné oblečení nebo krabice. Zloděje mohou takové předměty přilákat stejně jako drahá elektronika.
►Veškeré tašky si uložte do zavazadlového prostoru ještě před příjezdem ke hřbitovu. V žádném případě si nedávejte cenné věci do zavazadlového prostoru až po zaparkování. Pachatelé vás mohou pozorovat a velmi snadno se tak stanete jejich obětí.
►Při čistění a zdobení hrobů své osobní věci nikdy nespouštějte z očí a nikdy se od nich nevzdalujte.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•O víkendu skončí letní čas, v noci na neděli si lidé o hodinu přispí
•Lidé 28. října na státní svátek ve velkých obchodech nenakoupí
•Kvůli vysoké sazbě hypoték můžou do nájmů zamířit i domácnosti, které nezvládnou splácet úvěr
Další články
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ
Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem
Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro …
POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbanová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE




