Městští strážníci pomohli vyprostit dítě z uzamčeného auta
3. června 2020 (14:38)
foto: pribram.cz
Pokud stojí automobil zaparkovaný na přímém slunečním světle, stane se v průběhu pouhé jedné hodiny smrtícím prostředím pro malé dítě.
Strážník městské policie při své pochůzce zaregistroval zmatenou ženu, která pobíhala kolem zaparkovaného vozidla na náměstí T. G. M. v Příbrami. „Žena omylem zabouchla dveře svého vozidla, ve kterém zůstalo uzamčené asi roční dítě,“ sdělila pribram.cz Eva Švehlová, tisková mluvčí příbramské radnice.
Kolemjdoucí na místo přivolal hasiče, kteří byli připraveni rozbít okno a dítě vyprostit. Strážníci však pohotově odvezli matku pro náhradní klíče a následně auto otevřeli. Po celou dobu bylo dítě monitorováno, nebylo v ohrožení života. Po otevření vozidla se vrátilo k vystrašené mamince.
Slunečné počasí a nynější venkovní teploty mohou udělat z uzavřeného auta past s velmi vážnými následky. Každou minutu stoupá ve vozidle vnitřní teplota až na neúnosnou mez. Záchranáři tak velmi důrazně varují před ponecháním zvířat či dokonce dětí uvnitř uzavřených aut.
Následky ponechání dítěte či zvířete v rozpáleném autě v současném teplém počasí mohou být doslova fatální. Pokud se komukoliv stane, že zabouchne auto a uvnitř zůstane dítě či zvíře, a nemůže sám během několika minut sehnat náhradní klíče od auta, radí záchranáři neotálet a ihned zavolat na místo pomoc, a to na kterékoliv tísňové lince. Čas zde hraje klíčovou roli a každá minuta navíc může významně ohrozit dítě či zvíře uvnitř auta. To stejné platí i pro případ, že kdokoliv zpozoruje uzamčené dítě či zvíře uvnitř auta, ponechané bez dozoru. Ani zde by nikdo neměl váhat a okamžitě vše oznámit na jakoukoliv tísňovou linku.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí
Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou …
ZAJÍMAVOSTI
Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu
V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna
Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna …
AKTUÁLNĚ
Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18
Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné …
AKTUALIZOVÁNO
Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku
Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala …
AKTUÁLNĚ
Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů
Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do …
AKTUÁLNĚ
Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar
Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu
Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, …
NÁZOR
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE




