Městské muzeum v Sedlčanech zahájí nový rok výstavou modelů gotických staveb
9. ledna 2024 (06:02)
foto: Městské muzeum Sedlčany, zdroj: město Sedlčany
Modely představí hlavně architekturu z doby Karla IV., výstava mapuje i nedochované nebo nedokončené stavby.
Městské muzeum Sedlčany otevře vernisáží ve čtvrtek 11. ledna novou výstavu Česká vrcholná gotika v modelech, která představí dvacet fyzických modelů staveb vrcholné gotiky. „Modely jsou v měřítku jedna ku stu a pracovali na nich studenti a pedagogové programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT v Praze. Jedná se převážně o stavby z doby Karla IV., z nichž se některé nedochovaly, nebyly dostavěny, změnily podobu nebo dokonce nikdy nevznikly,“ uvádí Městské muzeum Sedlčany.
Součástí expozice budou také výstavní panely s doplňujícími informacemi a současnou podobou některých lokalit a staveb. „Přijďte se přesvědčit nejen o krásách české gotiky, ale též o šikovnosti nastupující generace architektů,“ zve muzeum na prohlídku. Vernisáž začíná v 18.00, výstavu mohou návštěvníci zhlédnout za dobrovolné vstupné až do 1. března.
V roce 2024 muzeum uvede autorskou výstavu obrazů a další tvorby Zdeňka Šťovíčka, připomene závodnické osobnosti Elišku Junkovou a Jaroslava Faltu, 730. výročí města Sedlčany a 100 let od vzniku místního skautského oddílu. Součástí programu budou také výstavy a akce s velikonoční a vánoční tematikou. Dlouhodobě je ve sklepních prostorech muzea umístěna výstava fotografií Martina Steckera Sanctus Benedictus. Podrobné informace o aktuálních výstavách a stálých expozicích najdete na stránkách muzeum-sedlcany.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•O participativních rozpočtech rozhodnou lidé v Dobříši nebo Sedlčanech, Příbramští se letos nezapojí
•Tři krále potkáte nejen v průvodech, nezmeškejte koledníky s pokladničkami
•Otužilci se sejdou na Tři krále v Kamýku nad Vltavou
Další články
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli
Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ …
KULTURA
Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč …
DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války
Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších …
TIP NA VÝLET
Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, …
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH
Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi …
SPORT
Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit
Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o …
POLITIKA
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE




