15. 4. svátek má Anastázie




Městské lesy Příbram se připojují k akci Den otevřených lesů

5. května 2023   (11:17)
Městské lesy Příbram se připojují k akci Den otevřených lesů
foto: pixabay

Po příjemně strávené procházce budou mít účastníci možnost posedět u ohně s opékáním špekáčků.


Není procházka jako procházka. Při té, na kterou zvou Městské lesy Příbram v sobotu
13. května, se dozvíme řadu zajímavostí o lese, jeho skladbě, zvěři i hospodaření. „V rámci projektu Den otevřených lesů pořádáme společnou procházku v oblasti Skorotín. Připravena jsou celkem čtyři zastavení plná informací o lesním hospodaření,“ zve na Den otevřených lesů František Chytka, jednatel společnosti Městské lesy Příbram, s. r. o.

Při prvním zastavení se seznámíme s mapami používanými v lesnictví a každý účastník obdrží mapu s trasou akce. Druhé zastavení bude věnováno dřevinám a jejich poznávání. Zastavení třetí nás seznámí s mechanizací používanou v lese a poslední, čtvrté zastavení bude u obůrky s divokou zvěří, kde se seznámíme s mysliveckým hospodařením v lese. Po příjemně strávené procházce budou mít účastníci možnost posedět u ohně s opékáním špekáčků.
Městské lesy Příbram jsou na západní části vstupní bránou do Brdské vrchoviny a z východní části se návštěvník dostane do Středočeské pahorkatiny. „Základní činností naší společnosti je odborné hospodaření v lesích na principu přírodě blízkého hospodaření. Při zachování produkce dřevní hmoty se zvyšuje význam ostatních funkcí lesa. Upouští se od velkoplošného holosečného hospodaření, mění se dřevinná skladba ve prospěch dřevin původních a zvyšuje se podíl přirozené obnovy lesa. Celkový roční přírůst na lesních porostech je vyšší než prováděná těžba a zásoby dřevní hmoty se zvyšují. Velký význam má pro společnost rekreační funkce lesa, kdy je umožněn volný vstup do všech koutů,“ dodává František Chytka.
Sraz účastníků je v 10 hodin na louce u Spáleného rybníka pod hájovnou Skorotín, odbočka vpravo před mostem na trase Příbram – Jince, za obcí Trhové Dušníky
(GPS 49.7177728N, 14.0204567E).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová








Související


Další články

První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a … AKTUÁLNĚ Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz