22. 2. svátek má Petr

Městská policie v Příbrami má zvýšený výkon služby

KORONAVIRUS
9. dubna 2020   (15:40)
Městská policie v Příbrami má zvýšený výkon služby
foto: ehlová

Nouzový režim, ve kterém naše republika již několik týdnů funguje, určuje zcela jiné priority. Viditelné je to také u strážníků Městské policie Příbram.


Zvýšený výkon služby, více strážníků v ulicích, užší spolupráce s Policií ČR, částečné odchýlení od běžné činnosti a vyšší tlak veřejnosti, to je stav, ve kterém v současné době pracují strážníci Městské policie Příbram. „Naši strážníci jsou v současné době v ulicích města potřeba více než kdy jindy. Z tohoto důvodu byly o víkendech posíleny jednotlivé směny a prodloužena pracovní doba,“ říká na úvod k činnosti strážníků starosta města Jan Konvalinka.

V době vyhlášeného nouzového stavu se Městská policie Příbram zaměřuje především na kontrolu dodržování vládních nařízení. „K běžným výjezdům přibyla v této době řada na oznámení o pohybu osob bez roušek nebo shlukování se více osob na jednom místě. Při kontrole veřejného pořádku se zaměřujeme mimo jiné na kontrolu provozoven, zda jsou dodržována nařízení Vlády ČR, kontrolu prázdných objektů a činnost strážníků okrskářů je zaměřena nyní nejvíce na práci s osobami bez přístřeší,“ říká velitelka MP Jaroslava Vodičková.
Priority se dle potřeby přesunuly trochu jiným směrem. „Strážníci mají nelehkou práci, kterou odvádějí velmi zodpovědně. Je pravdou, že některé činnosti, jako například kontrola parkování je nyní utlumena, ale jsou situace, které se nemohou nechat bez povšimnutí. Jde například o parkování na nástupních plochách pro požární techniku, které nemůžeme za žádných okolností tolerovat,“ dodal starosta města.
Městská policie Příbram v době trvání nouzového stavu zadokumentovala a k projednání předala více než dvacítku přestupků příslušným orgánům a další projednala na místě domluvou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka








Další články

V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce. Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů … Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují … ZAJÍMAVOSTI Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z … Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. … ANKETA Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k … AKTUÁLNĚ Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA
Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz