17. 3. svátek má Vlastimil




Městská policie má podstav, volných je zhruba 5 míst

20. února 2017   (06:31)
Městská policie má podstav, volných je zhruba 5 míst
foto: pribram.cz

Uchazeči o místo u městské policie musí zvládnout psychotesty a fyzické testy.



Již několik měsíců trápí Městskou policii v Příbrami nedostatek strážníků. Aktuálně chybí zhruba 5 lidí. Podle tiskové mluvčí Města Příbram Pavlíny Svobodové v loňském roce moc velký zájem o výběrové řízení nebyl.

„Výběrová řízení na strážníka se průběžně stále opakují, kdy volných míst je cca 5. Do výběrových řízení se v průběhu roku 2016 hlásilo všeobecně málo uchazečů, což se díky intenzivní kampani v médiích a na sociálních sítích ke konci roku zlepšilo. I přesto sítem projde jen pár jedinců, vzhledem k tomu, že uchazeč musí projít jak pohovorem před komisí, tak i fyzickými testy a psychotesty. Vše je také ovlivněné nízkou nezaměstnaností a širokou nabídkou práce, hlavně pak i masivními nábory Policie ČR, Armády ČR a Městské policie Praha,“ vysvětlila Svobodová.

Okrsková služba odpoledne končí
V září roku 2015 byla v Příbrami obnovena okrsková služba, která několik měsíců běžela i ve dvousměnném provozu. Zřejmě kvůli nedostatku strážníků aktuálně okrsková činnost probíhá opět pouze dopoledne.

„Pochůzková činnost je závislá na stavu stálé služby, může se stát, že v noci funguje jenom motohlídka. Okrsková činnost končí ve 3 hodiny odpoledne,“ odpověděl již dříve na dotaz jednoho z občanů Luboš Řezáč z Městské policie Příbram.

Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) je u městské policie skutečně podstav, ale i přesto strážníci všechny úkoly plní a kriminalitu se daří ve spolupráci s Policií ČR snižovat. „Okrsková služba v zimních měsících končí ve tři ale v letních měsících se snažíme o dvousměnný provoz. Pokud bychom chtěli držet okrskovou službu ráno i odpoledne, museli bychom navýšit dvojnásobně počet okrskových strážníků,“ vysvětlil dále Vařeka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUÁLNĚ Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i … KULTURA Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE … PR Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím … AKTUALIZOVÁNO
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz