Městská policie kontroluje v Příbrami dodržování vládních nařízení. Nejvíc hříšníků je u koloniálu na Rynečku, říká strážník
Nepřehlédněte
13. března 2021 (08:57)
Kvůli zhoršující se situaci okolo šíření nového typu koronaviru v Česku od 1. března na tři týdny platí nová a přísnější opatření. Vláda mimo jiné výrazně omezila pravidla pro volný pohyb lidí. Lidé tak nemohou opustit okres, na jehož území mají trvalý pobyt nebo bydliště. Dodržování nově nastavených pravidel hlídají policisté a městští strážníci.
V hromadné dopravě, obchodech a na dalších frekventovaných místech musí lidé povinně nosit jedině respirátory, případně nanoroušky. Dvě chirurgické roušky, které mohli mít místo respirátoru dříve, už nestačí. V zastavěném území obce je třeba vždy mít minimálně chirurgickou roušku. Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů je až na výjimky povinné také na pracovištích.
Hlídky Městské policie v Příbrami kontrolují nařízení při běžných pochůzkách v ulicích města. Speciální akce, které by na to byly zaměřeny, zatím strážníci neorganizují. Těm, co roušky nemají, na místě strážníci domluví. K sankcím dochází v případech, jde-li o opakované porušení této povinnosti. Většinou vládní nařízení nerespektují lidé ze slabých sociálních vrstev a bezdomovci.
Drtivá většina lidí nařízení respektuje, ale občas narazí na někoho, kdo roušku nemá. „Když někoho upozorníme, většinou si ochranu úst nasadí a my odcházíme. Horší to je, když je to v kombinaci s alkoholem. Takoví lidé mají připomínky, že to je zbytečné, že si roušku nenasadí, odmítají si ji vzít, odmítají i zaplatit pokutu," řekl pribram.cz za městskou policii Ondřej Stehlík. „Nejčastěji tyto případy řešíme u koloniálu na Rynečku. V takových případech věc předáváme na přestupkové oddělení. Vymahatelnost pokut je však mizivá,“ dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka (Městští strážníci kontrolují dodržování vládních nařízení na náměstí 17. listopadu v Příbrami)
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se …
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …






