31. 7. svátek má Ignác
Městská policie evidovala desítky přestupků v souvislosti s koronavirem

21. května 2020   (08:54)
Městská policie evidovala desítky přestupků v souvislosti s koronavirem
foto: pribram.cz

Nejčastěji strážníci vyjížděli k neukázněným bezdomovcům, kteří se shlukovali.


I když by se zdálo, že kvůli bezplatnému parkování a školám bez dětí neměli příbramští strážníci co dělat, opak je pravdou. Městská policie měla za úkol dbát především na bezpečnost a dodržování epidemiologických opatření. Podle starosty Jana Konvalinky (ANO) tak měli strážníci ještě o něco více práce, než ve standardním režimu. Svůj podíl na tom měly právě i děti, které se doma nudily a shlukovaly se ve skupinkách, které byly zakázané.
 

 „Městská policie nedávala blokově pokuty, ale přestupky v souvislosti s koronavirem dokumentovala a předávala dále. Městská policie ode mě obdržela pokyny ke změně té každodenní práce a víc dbát na bezpečí a dodržování pravidel. Evidovali jsme desítky případů, kdy strážníci museli vyjíždět ke shlukujícím se skupinkám bez ochranných pomůcek, nejčastěji se jednalo o bezdomovce“, uvedl starosta Jan Konvalinka.  
Záchytka se vrací k normálu

Od prvního června se k standardnímu provozu na tři dny v týdnu vrací i záchytná stanice. Ta měla v době koronaviru o hodně méně „návštěvníků“. Na několik dní byla i zavřena, aby mohla prostory využít nemocnice pro zázemí svých odběrových sester. S postupným uvolňováním opatření se začal pozvolna i navyšovat počet záchytů.
 
Za noc strávenou na záchytné stanici zaplatíte 2500 Kč. Pokud nezaplatíte do týdne, tak o tisícovku více. I proto starosta o záchytné stanici s humorem říká, že jde o nejdražší hotel ve městě. Příbram je jediným městem v kraji na jih od Prahy, které záchytnou stanici provozuje. Právě kvůli tomu zde tak končí i opilci a bezdomovci z okolních měst, které je pak složité navrátit tam, odkud byli přivezeni.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz