17. 9. svátek má Naděžda

Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září

23. května 2019   (12:45)
Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září

Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo.


Již několik let se ve veřejném prostoru hovoří o potřebě zřídit městské kulturní centrum. To by zajišťovalo akce pořádané městem, ale také to, aby se více akcí nepřekrývalo datumově. Vznik kulturního centra se nezadržitelně blíží, po souhlasu zastupitelstva by mělo svojí činnost zahájit v září tohoto roku. I když se v jednu chvíli uvažovalo o tom, že by byly všechny městské kulturní organizace integrovány do jedné po vzoru Centra sociálních a zdravotních služeb, nakonec se tato myšlenka ukázala jako nerealizovatelná. Kulturní centrum by dle návrhu mělo být organizační složkou města.
 
A co by vlastně mělo toto centrum dále zajišťovat? Hlavní činností bude pořádání městských akcí. Jedná se o ty, které přesahují rámec jednotlivých příspěvkových organizací. Jedná se například o letošní akce na Nováku, koncerty a podobně. Zaměstnanci kulturního centra budou také blízce pracovat se spolky, soukromými organizátory a řídit a koordinovat jejich činnost tak, aby nedocházelo k souběhu dvou obdobných akcí.
 
Centrum by mělo mít dále na starosti kalendář kulturních událostí a informování o dění ve městě. Pořádat bude také pietní obřady a každoročně se opakující zavedené akce jako je zahájení adventu nebo Svatohorská šalmaj. Zaměstnanci budou hledat dotační příležitosti a zdroje ze soukromého sektoru.
 
Kulturní centrum bude mít svého vedoucího a dva až tři referenty, kteří budou zřejmě sídlit v prostorách Kulturního domu Příbram. Pracovní pozice budou přesunuty z oddělení kultury a sportu, stejně jako finanční zdroje.
 
Vedení města si od vytvoření kulturní koncepce a vzniku tohoto centra slibuje další posun v oblasti veřejného života ve městě. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text pribram.cz

autor: kapDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz