13. 8. svátek má Alena
Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září

23. května 2019   (12:45)
Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září

Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo.Již několik let se ve veřejném prostoru hovoří o potřebě zřídit městské kulturní centrum. To by zajišťovalo akce pořádané městem, ale také to, aby se více akcí nepřekrývalo datumově. Vznik kulturního centra se nezadržitelně blíží, po souhlasu zastupitelstva by mělo svojí činnost zahájit v září tohoto roku. I když se v jednu chvíli uvažovalo o tom, že by byly všechny městské kulturní organizace integrovány do jedné po vzoru Centra sociálních a zdravotních služeb, nakonec se tato myšlenka ukázala jako nerealizovatelná. Kulturní centrum by dle návrhu mělo být organizační složkou města.
 
A co by vlastně mělo toto centrum dále zajišťovat? Hlavní činností bude pořádání městských akcí. Jedná se o ty, které přesahují rámec jednotlivých příspěvkových organizací. Jedná se například o letošní akce na Nováku, koncerty a podobně. Zaměstnanci kulturního centra budou také blízce pracovat se spolky, soukromými organizátory a řídit a koordinovat jejich činnost tak, aby nedocházelo k souběhu dvou obdobných akcí.
 
Centrum by mělo mít dále na starosti kalendář kulturních událostí a informování o dění ve městě. Pořádat bude také pietní obřady a každoročně se opakující zavedené akce jako je zahájení adventu nebo Svatohorská šalmaj. Zaměstnanci budou hledat dotační příležitosti a zdroje ze soukromého sektoru.
 
Kulturní centrum bude mít svého vedoucího a dva až tři referenty, kteří budou zřejmě sídlit v prostorách Kulturního domu Příbram. Pracovní pozice budou přesunuty z oddělení kultury a sportu, stejně jako finanční zdroje.
 
Vedení města si od vytvoření kulturní koncepce a vzniku tohoto centra slibuje další posun v oblasti veřejného života ve městě. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text pribram.cz

autor: kap

Další články

Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní v rámci celé republiky zkontrolovaly na 7500 aut a zjistily na 3200 přestupků. 12. srpna 2020   (18:05) Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Doprava na silnici I/4 byla částečně omezena. 12. srpna 2020   (15:26) Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI U třiceti procent odebraných vzorků zmrzlin byly bakterie typu salmonel. 12. srpna 2020   (14:20) V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Policisté i kriminalisté z Písecka a Příbramska spolupracovali na objasnění případů majetkové trestné činnosti. Skupina tří mužů měla krást a škodit opakovaně ve firmách v Tochovicích a v obcích Lety a Chrást. 12. srpna 2020   (11:44) Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Oproti loňsku se průměrná doba zvedla o 16 minut. 12. srpna 2020   (11:36) Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21)
Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz