25. 6. svátek má Ivan

Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září

23. května 2019   (12:45)
Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září

Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo.


Již několik let se ve veřejném prostoru hovoří o potřebě zřídit městské kulturní centrum. To by zajišťovalo akce pořádané městem, ale také to, aby se více akcí nepřekrývalo datumově. Vznik kulturního centra se nezadržitelně blíží, po souhlasu zastupitelstva by mělo svojí činnost zahájit v září tohoto roku. I když se v jednu chvíli uvažovalo o tom, že by byly všechny městské kulturní organizace integrovány do jedné po vzoru Centra sociálních a zdravotních služeb, nakonec se tato myšlenka ukázala jako nerealizovatelná. Kulturní centrum by dle návrhu mělo být organizační složkou města.
 
A co by vlastně mělo toto centrum dále zajišťovat? Hlavní činností bude pořádání městských akcí. Jedná se o ty, které přesahují rámec jednotlivých příspěvkových organizací. Jedná se například o letošní akce na Nováku, koncerty a podobně. Zaměstnanci kulturního centra budou také blízce pracovat se spolky, soukromými organizátory a řídit a koordinovat jejich činnost tak, aby nedocházelo k souběhu dvou obdobných akcí.
 
Centrum by mělo mít dále na starosti kalendář kulturních událostí a informování o dění ve městě. Pořádat bude také pietní obřady a každoročně se opakující zavedené akce jako je zahájení adventu nebo Svatohorská šalmaj. Zaměstnanci budou hledat dotační příležitosti a zdroje ze soukromého sektoru.
 
Kulturní centrum bude mít svého vedoucího a dva až tři referenty, kteří budou zřejmě sídlit v prostorách Kulturního domu Příbram. Pracovní pozice budou přesunuty z oddělení kultury a sportu, stejně jako finanční zdroje.
 
Vedení města si od vytvoření kulturní koncepce a vzniku tohoto centra slibuje další posun v oblasti veřejného života ve městě. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text pribram.cz

autor: kapDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz