Město stále nezajistilo archiv záznamů ze zastupitelstva
8. dubna 2016 (06:31)
foto: pribram.cz
Pro zveřejňování je třeba zaměstnat novou pracovní sílu a najít shodu v zastupitelstvu.
Vedení města stále nezprovoznilo archiv záznamů z jednání městského zastupitelstva. Podle místostarosty Václava Švendy (TOP 09) je nejprve nutné získat shodu v zastupitelstvu a vyřešit personální otázku. O ukládání video přenosů do veřejného archivu se hovořilo již v polovině loňského roku.
„Věnovali jsme se těm věcem, které považujeme za důležitější, například zveřejňování smluv. Už ta možnost, že se každý může na to jednání zastupitelstva podívat, je pro transparentnost podle mého dostatečná. Na další kroky potřebujeme vybavení a shodu v jakém rozsahu budeme záznamy zveřejňovat. Tu jsme zatím nenalezli,“ řekl během tiskové konference Švenda. Ten nadále věří, že archiv bude.
Místostarosta archiv vnímá jen jako pomyslnou třešničku na dortu. Důležitější je pro něj zveřejňování smluv, které město uzavírá i samotná možnost sledovat jednání zastupitelů živě.
Některá města v České republice už podobné záznamy zveřejňují, ale ne vždy mají vše v souladu s legislativou a riskují tak stížnosti či žaloby. Město bude také zřejmě muset být registrováno na Úřadě pro ochranu osobních údajů. Před samotným zveřejněním je třeba anonymizovat některé osobní údaje. Kvůli tomu bude zřejmě muset být zaměstnán nový pracovník, který by videa střihal.
„Nechali jsme si udělat právní analýzu, abychom zjistili, kam až můžeme zajít. Všichni se budeme snažit dostat až na samou hranici otevřenosti. V případě problémů se můžeme odvolat právě na tuto analýzu,“ prohlásil již v minulém roce starosta Jindřich Vařeka (ANO).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí
Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, …
Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí
Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od …
ZDRAVOTNICTVÍ
Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči
V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer
Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu …
/PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech
Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska.
FOTO
Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči
Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. …
Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1
Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a …
VIDEO
První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území
Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních …
POZNÁVÁME BRDY
Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta
Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března …
POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR




