3. 5. svátek má Alexej

Město si podle Vařeky může rekonstrukci aquaparku dovolit

18. května 2019   (06:58)
Město si podle Vařeky může rekonstrukci aquaparku dovolit

I když jsou očekávané náklady přes 370 milionů korun značně vysoké, pro město tato investice není smrtící, řekl končící starosta Jindřich Vařeka. O projektu aquaparku budou v pondělí opět jednat zastupitelé.



Rozpočet rekonstrukce se oproti původně schválenému návrhu zvýšil. Obsahuje několik položek, které s vlastní stavbou nesouvisí. Rozpočet jen na stavbu je 378 milionů korun. Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti.

Vařeka sdílí názor, že jde o obrovské peníze. "Na straně druhé si uvědomme, že v době, kdy město nemělo ještě takové příjmy z rozpočtového určení daní, jsme byli schopni během 2,5 roku našetřit zhruba 200 milionů korun. Z toho je vidět, že to není v žádném případě smrtící pro město, jenom si samozřejmě nebudeme moci dovolit to, co bychom si jinak dovolit mohli," uvedl.

Problémem příbramského aquaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. O rekonstrukci se začalo poprvé hovořit v roce 2016. Z předložených variant obnovy zastupitelé vybrali tu nejrozsáhlejší, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy.

Projekt byl vypracován na začátku loňského roku. Vzhledem k tomu, že oproti původnímu plánu vzrostly předpokládané náklady o několik desítek milionů korun, dalo město vypracovat dva nezávislé odborné posudky. Měly zhodnotit projekt, najít nedostatky a možnosti úspor.

Zástupci města společně s projektanty již posudky prostudovali, zvážili možnosti změn a nyní bude na zastupitelích, aby se k projektu vyjádřili. "Nebude se rozhodovat vysloveně o aquaparku, ale bude rozhodovat o tom záměru vůbec tu soutěž zadat," řekl Vařeka k pondělnímu jednání zastupitelů.

Tip redakce: Rozpočet na nový aquapark počítá s investicí 378 000 000 korun
K plánované rekonstrukci se vyjádřil v pořadu Na slovíčko i místostarosta Martin Buršík

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: top








Další články

Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan … AKTUÁLNĚ Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, … NÁZOR Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! 34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl. A my si toho … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v … ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz