25. 4. svátek má Marek

Město s krajem měnit budovy nebude, jednání jsou zatím zastavená

11. července 2014   (06:20)
Město s krajem měnit budovy nebude, jednání jsou zatím zastavená

O možné výměně budov se hovořilo naposledny na jaře loňského roku.


Výměna budov mezi městem Příbram a Středočeským krajem se nejspíš neuskuteční. Ještě na jaře minulého roku přitom příbramská radnice jednala o výměně budovy střední integrované školy a obchodní akademie. „Ta jednání jsou již dávno zastavená. Myšlenka byla a částečně se na ní pracovalo, ale zastavila se a dál se o tom neuvažuje, alespoň co vím,“odpověděl na náš dotaz starosta Pavel Pikrt (ČSSD).

Město investuje do oprav jen nájemné, to nestačí

Výměna budov přitom měla za cíl odstranit situaci, kdy střední školy zřizované krajem sídlí v městských objektech. Neumožňuje to dostatečně investovat do oprav. Nyní město do školních budov investuje jen to, co dostane na nájemném, což je podle radnice nedostatečné a na údržbu historických budov to nestačí. Místostarosta Ivan Šedivý (ODS) již dříve uvedl, že například jen pouhá rekonstrukce jednoho WC vyjde v podobném objektu na 400.000 Kč.

Stejný problém řešili i v Kolíně, kde kvůli nízkému nájemnému vázly opravy gymnázia. Kraj, tehdy vedený Davidem Rathem (dříve ČSSD), chtěl budovu bezúplatně převzít, radnice dávala přednost zvýšení nájemného nebo převod zřizovatelských práv na město. Patová situace se vyřešila až s novým krajským vedením, které místo symbolické koruny ročně městu posílá milion korun. Radnice ale musí veškeré prostředky investovat do budovy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
ČTK
foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz