18. 6. svátek má Milan

Město rozdělilo dotace na podporu vrcholového sportu, cyklisté zatím nic nedostali

15. dubna 2019   (06:10)
Město rozdělilo dotace na podporu vrcholového sportu, cyklisté zatím nic nedostali

Důvodem rozhodnutí byly podle vedení města nesrovnatelnosti a nepravdy v podané žádosti.


Celkem 9 milionů korun rozdělilo město Příbram na podporu mládežnického sportu, přesněji v kategorii Vrcholový sport. Sem spadají kluby, které hrají vyšší české soutěže a rozhodování o přesné výši podpory je zde částečně subjektivním a politickým rozhodnutím. Naproti tomu existuje kategorie na podporu činnosti klubu, kde existuje přesný výpočet finanční podpory dle počtu sportujících dětí. Druhá varianta nebre v potaz finanční náročnost jednotlivých sportů.
 
Největší podporu získali jako vždy fotbalisté z 1. FK Příbram (4 miliony korun), dále VK Sitex Příbram 2,6 milionů korun, hokejisté 2,1 milionů a Bobcats Příbram 300 tisíc korun.
 
Právě poslední zmíněný klub dostal o 100 tisíc korun méně než v loňském roce. Důvodem je podle vedení města to, že tým sice hraje jednu z nejvyšších soutěží, ale v tomto sportu jich ani více není. Město tedy plánuje tento klub přesunout do kategorie, kde by získával peníze podle počtu sportujících členů. Názoru oponoval Bohuslav Rom, který je prezidentem zmíněného klubu. Podle něj hraje tým druhou nejvyšší ligu ze čtyř a připomněl získané mistrovské tituly jednotlivých mládežnických družstev. Jeho apel zastupitelé během hlasování nebrali v poraz a návrh byl odsouhlasen v původní ponížené výši.
 
Dalším klubem, který žádal o dotace, byl CK Příbram, ten ale prozatím nedostal ani korunu. Vedení města tento krok vysvětlilo tím, že v žádosti byly chyby a neúplné informace. Klub tak může požádat ještě o individuální dotaci. Nerozdělený milion korun z kategorie vrcholového sportu pak byl zastupiteli převeden do kategorie činnosti sportovních organizací.
 
„Systém čerpání dotací ve sportu je poměrně složitý. Dotace ve sportu jsou rozděleny na vrcholový sport, dotace na činnost sportovních organizací, jednorázové sportovní akce, reprezentant ČR. Jenom ty dotace na činnost, ty jsou jasně dané dle výpočtu,“ řekl během jednání zastupitel Jiří Holý (ANO).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Příští sobotu bude spuštěna první etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku Příští sobotu bude spuštěna první etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku V souvislosti s připravovaným spuštěním integrace, se bude ve středu 26. června v 10:00 v Příbrami na autobusovém nádraží konat slavnostní akt 18. června 2019   (20:13) Občanská iniciativa žádá urychlený výběr šéfa Čapkova památníku Občanská iniciativa žádá urychlený výběr šéfa Čapkova památníku Seidlová je snachou krajského radního pro školství, její jmenování znepokojilo členy některých uměleckých organizací. Udivilo je hlavně Seidlové vyjádření do médií, že Čapkovo dílo zná ze školy a památník navštívila jako studentka. 18. června 2019   (17:56) Aktuálně: U požáru traktoru zasahují tři jednotky hasičů Aktuálně: U požáru traktoru zasahují tři jednotky hasičů Při události nebyl nikdo zraněn 18. června 2019   (15:18) Konec hlasování v participativním rozpočtu se blíží Konec hlasování v participativním rozpočtu se blíží Druhý ročník participativního rozpočtu, ve kterém mohou občané města rozhodovat o investování milionu korun, je ve fázi hlasování. Na přidělení hlasů máte už poslední dny. 18. června 2019   (13:06) Výtržníci dluží městu přes milion korun Výtržníci dluží městu přes milion korun Vzhledem ke klientele záchytných stanic se městům nevyplácí peníze vymáhat 18. června 2019   (12:26) Hasiči ze Starosedlského Hrádku oslaví v sobotu 120 let, bude i ohnivá show Hasiči ze Starosedlského Hrádku oslaví v sobotu 120 let, bude i ohnivá show Sboru dobrovolných hasičů ze Starosedlského Hrádku je letos 120, proto společně s obcí připravili na sobotu 22. června stylovou oslavu. 18. června 2019   (10:08) Příbramští zastupitelé budou opět jednat o rekonstrukci akvaparku Příbramští zastupitelé budou opět jednat o rekonstrukci akvaparku Zastupitelé minulý měsíc schválili záměr rekonstrukce, stěžejní rozhodnutí mají ale stále před sebou. 18. června 2019   (08:00) Společně pro Příbram. Doopravdy - bez hádek a výhružek Společně pro Příbram. Doopravdy - bez hádek a výhružek V posledních dnech Příbramí hýbou bouřlivé diskuse o budoucnosti hřiště Na Cvičně na Březových Horách. 18. června 2019   (06:01) Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz