22. 4. svátek má Evžénie

Město rozdělilo dotace na podporu vrcholového sportu, cyklisté zatím nic nedostali

15. dubna 2019   (06:10)
Město rozdělilo dotace na podporu vrcholového sportu, cyklisté zatím nic nedostali

Důvodem rozhodnutí byly podle vedení města nesrovnatelnosti a nepravdy v podané žádosti.


Celkem 9 milionů korun rozdělilo město Příbram na podporu mládežnického sportu, přesněji v kategorii Vrcholový sport. Sem spadají kluby, které hrají vyšší české soutěže a rozhodování o přesné výši podpory je zde částečně subjektivním a politickým rozhodnutím. Naproti tomu existuje kategorie na podporu činnosti klubu, kde existuje přesný výpočet finanční podpory dle počtu sportujících dětí. Druhá varianta nebre v potaz finanční náročnost jednotlivých sportů.
 
Největší podporu získali jako vždy fotbalisté z 1. FK Příbram (4 miliony korun), dále VK Sitex Příbram 2,6 milionů korun, hokejisté 2,1 milionů a Bobcats Příbram 300 tisíc korun.
 
Právě poslední zmíněný klub dostal o 100 tisíc korun méně než v loňském roce. Důvodem je podle vedení města to, že tým sice hraje jednu z nejvyšších soutěží, ale v tomto sportu jich ani více není. Město tedy plánuje tento klub přesunout do kategorie, kde by získával peníze podle počtu sportujících členů. Názoru oponoval Bohuslav Rom, který je prezidentem zmíněného klubu. Podle něj hraje tým druhou nejvyšší ligu ze čtyř a připomněl získané mistrovské tituly jednotlivých mládežnických družstev. Jeho apel zastupitelé během hlasování nebrali v poraz a návrh byl odsouhlasen v původní ponížené výši.
 
Dalším klubem, který žádal o dotace, byl CK Příbram, ten ale prozatím nedostal ani korunu. Vedení města tento krok vysvětlilo tím, že v žádosti byly chyby a neúplné informace. Klub tak může požádat ještě o individuální dotaci. Nerozdělený milion korun z kategorie vrcholového sportu pak byl zastupiteli převeden do kategorie činnosti sportovních organizací.
 
„Systém čerpání dotací ve sportu je poměrně složitý. Dotace ve sportu jsou rozděleny na vrcholový sport, dotace na činnost sportovních organizací, jednorázové sportovní akce, reprezentant ČR. Jenom ty dotace na činnost, ty jsou jasně dané dle výpočtu,“ řekl během jednání zastupitel Jiří Holý (ANO).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚ Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Poplatek za zábor veřejného prostranství se několikanásobně zvýšil. 21. dubna 2019   (09:23) České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší Loňské sucho se výrazně podepsalo na sklizni 21. dubna 2019   (07:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz