21. 10. svátek má Brigita

Město rozdělilo dotace na podporu vrcholového sportu, cyklisté zatím nic nedostali

15. dubna 2019   (06:10)
Město rozdělilo dotace na podporu vrcholového sportu, cyklisté zatím nic nedostali

Důvodem rozhodnutí byly podle vedení města nesrovnatelnosti a nepravdy v podané žádosti.


Celkem 9 milionů korun rozdělilo město Příbram na podporu mládežnického sportu, přesněji v kategorii Vrcholový sport. Sem spadají kluby, které hrají vyšší české soutěže a rozhodování o přesné výši podpory je zde částečně subjektivním a politickým rozhodnutím. Naproti tomu existuje kategorie na podporu činnosti klubu, kde existuje přesný výpočet finanční podpory dle počtu sportujících dětí. Druhá varianta nebre v potaz finanční náročnost jednotlivých sportů.
 
Největší podporu získali jako vždy fotbalisté z 1. FK Příbram (4 miliony korun), dále VK Sitex Příbram 2,6 milionů korun, hokejisté 2,1 milionů a Bobcats Příbram 300 tisíc korun.
 
Právě poslední zmíněný klub dostal o 100 tisíc korun méně než v loňském roce. Důvodem je podle vedení města to, že tým sice hraje jednu z nejvyšších soutěží, ale v tomto sportu jich ani více není. Město tedy plánuje tento klub přesunout do kategorie, kde by získával peníze podle počtu sportujících členů. Názoru oponoval Bohuslav Rom, který je prezidentem zmíněného klubu. Podle něj hraje tým druhou nejvyšší ligu ze čtyř a připomněl získané mistrovské tituly jednotlivých mládežnických družstev. Jeho apel zastupitelé během hlasování nebrali v poraz a návrh byl odsouhlasen v původní ponížené výši.
 
Dalším klubem, který žádal o dotace, byl CK Příbram, ten ale prozatím nedostal ani korunu. Vedení města tento krok vysvětlilo tím, že v žádosti byly chyby a neúplné informace. Klub tak může požádat ještě o individuální dotaci. Nerozdělený milion korun z kategorie vrcholového sportu pak byl zastupiteli převeden do kategorie činnosti sportovních organizací.
 
„Systém čerpání dotací ve sportu je poměrně složitý. Dotace ve sportu jsou rozděleny na vrcholový sport, dotace na činnost sportovních organizací, jednorázové sportovní akce, reprezentant ČR. Jenom ty dotace na činnost, ty jsou jasně dané dle výpočtu,“ řekl během jednání zastupitel Jiří Holý (ANO).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz