17. 1. svátek má Drahoslav
Město pronajme bývalý hostinec v Žežicích. Lidé se bojí, že se nebudou mít kde scházet

17. prosince 2019   (11:18)
Město pronajme bývalý hostinec v Žežicích. Lidé se bojí, že se nebudou mít kde scházet

Roční nájemné vychází ze znaleckého posudku a je stanoveno ve výši 150 tisíc korun


Na pondělním zasedání Zastupitelstva města Příbram se mimo jiné řešila otázka pronájmu budovy č.p. 7 v obci Žežice. Jedná se o budovu, která byla v minulosti postavena v „akci Z“, tedy samotnými občany. Dlouhá léta pak sloužila jako hostinec. Poslední dobou je však objekt uzavřen. Město Příbram se ho rozhodlo pronajmout. Do výběrového řízení se přihlásili tři zájemci, z toho jedna projekční kancelář.

Mezi zájemci je i Mudr. Ivana Hlaváčová, která v Žežicích již téměř 30 let žije. V objektu chce provozovat Dům pro zdraví těla a duše. „Do výběrového řízení jsem se přihlásila proto, že mám zájem zachovat objekt pro občany Žežic. Mrzí mě, že nemáme k dispozici objekt, kde bychom se jako sousedé mohli scházet. Určitě na tom nechceme vydělávat,“ uvedla.

Zatímco dvě podané nabídky zohledňují veřejný zájem obyvatel Žežic a počítají se zachováním prostoru pro potřeby místních, třetí nabídku podala projekční kancelář, která by původní hostinec využila výhradně pro svou podnikatelskou činnost. Navrhuje pronájem na dobu určitou po dobu 10 let s možností odkupu objektu. Součástí nabídky je i závazek zpřístupnit prostory občanům v době voleb. Proti této možnosti vystoupil předseda Osadního výboru Žežice p. Sýbek.

„Žežice jsou, jako každá jiná osada, pro město významné. Jsou jeho nemalou částí a neustále se rozvíjí. V obci se poslední dobou konají akce, na kterých se podílí sami občané. Na hřišti za každého počasí, bez možnosti se kamkoliv schovat. Fungují tu dobrovolní hasiči a další spolky. Pokud se objekt pronajme pro neveřejné účely, občané přijdou o jedinou veřejnou budovu, kterou si v minulosti sami postavili jako agitační středisko a následně dlouhá léta sloužila jako restaurace. Přejeme si, aby byl objekt zachován pro veřejný zájem, aby se tu mohli scházet občané, osadní výbor, aby tu mohly probíhat volby. Zohledněte prosím nejen hledisko ekonomické, ale i hledisko občana jako takového,“ uvedl.

Na zastupitelstvu vystoupil i jeden z občanů Žežic, který se zmínil o městu Rožmitál pod Třemšínem. „Ptal jsem se v Rožmitále a zjistil jsem, že svým obcím platí elektřinu, vodu a otop jen proto, aby se tam udržel společenský život," uvedl.

Radní města Ing. Petr Rotter (ANO) předložil pozměnovací návrh, ve kterém radě ukládá provést konečný výběr nájemce po zvážení nejen ekonomických, ale i společenských nabídek. Na další informace si tak budeme muset počkat na příští zasedání Rady města Příbram.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (14:03) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01) Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Kriminalisté zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách 16. ledna 2020   (13:09) Nepřehlédněte Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté hledají svědky dvou dopravních nehod, ke kterým došlo 13. - 14. ledna 16. ledna 2020   (11:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz