9. 3. svátek má Františka




Město přišlo o dvacetimilionovou dotaci na stavbu hřiště

AKTUALIZOVÁNO
10. března 2015   (06:53)
Město přišlo o dvacetimilionovou dotaci na stavbu hřiště
foto: pribram.cz

Žáci Základní školy v ulici 28. října si tak nejspíš budou muset počkat na některý z dalších dotačních titulů.



Město Příbram přišlo o dotaci ve výši téměř 20 milionů korun na stavbu nového hřiště u Základní školy v ulici 28. října. I když to nejprve vypadalo, že v dotačních fondech ROP Střední Čechy nebudou pro tento projekt volné prostředky, budou nakonec uspokojeni všichni žadatelé, kteří překonali hranici 130 bodů, kam patří právě i projekt rekonstrukce školního hřiště v ulici 28. října.

Problémem je především fakt, že minulý starosta Pavel Pikrt nepodepsal smlouvu s uchazečem, který výběrové řízení vyhrál. Smlouva přitom byla postavena tak, aby byla v případě neposkytnutní dotace anulována. Rada města následně na říjnovém jednání zrušila celé výběrové řízení na tento projekt. Díky tomu, že by se nyní muselo vypsat výběrové řízení nové a není již prakticky možné, aby se peníze z dotace stačily vyčerpat ve stanovené lhůtě. Stejný bod o měsíc dříve (22. září 2014) projednávalo i zastupitelstvo města. To nepřijalo usnesení, že schvaluje vyčlenění částky ve výši celé ceny díla, protože vše nasvědčovalo tomu, že dotaci se získat nepodaří. Toto rozhodnutí by ale bylo možné zpětně revokovat.

Nový areál měl obsahovat běžecký ovál o délce 200m, dvě multifunkční hřiště o rozměrech 44x22 metrů a 35x17 metrů. Nové doskočiště, prostor pro vrh koulí a také kompletní zázemí se sprchami a převlékárnami.

„V prvé řadě bych chtěl říct, že město o žádnou dotaci 20 milionů nepřišlo, protože žádnou nedostalo přidělenou. Byl jsem vyzván k podpisu smlouvy, i přes to, že zastupitelstvo neodsouhlasilo přijetí dotace ani vyčlenění financí na spolufinancování. Kdybych smlouvu podepsal, tak dodavatel mohl uplatnit po zrušení soutěže na zadavateli úhradu již vynaložených nákladů, což se mohlo klidně vyšplhat do řádů deseti tisíců, ne-li výše. Odmítám jakékoliv osobní pochybení, které by se týkalo neposkytnutí dotace na tento projekt. Podpis smlouvy byl v rozporu s mým svědomím, zvláště 18 dní před komunálními volbami,“ doplnil svoje vyjádření i bývalý starosta Pavel Pikrt.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a … Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Velká chvíle pro příbramský hokej je tady. Tým HC Příbram si vybojoval postup do … SPORT /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka V neděli jsme na našich sítích sdíleli amatérské video práškovacího letadla Z‑37 … FOTOGALERIE Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Odbor životního prostředí sídlí v pronajatých prostorách Domu Natura od roku 2023. … POLITIKA Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE
Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz