Město Příbram vlastní budovy za více než 2 miliardy korun
3. června 2022 (18:26)
foto: pribram.cz /Jiří Jiroušek
V rámci vypracované koncepce je zřejmé, které nemovitosti bude chtít město prodat.
Zastupitelé Příbrami nedávno projednávali Koncepci hospodaření s vybraným nemovitým majetkem, kterou vypracovala společnost TCG. Ta nepřináší jen přehled všech těchto nemovitostí, ale také doporučení, jak by se s konkrétním majetkem mělo nakládat. Hodnota všech staveb ve vlastnictví města se odhaduje na částku přes 2 miliardy korun. Koncepce nezahrnuje pozemky, kterých má město více než 5600.
„Většina správních budov je povětšinou v historických objektech. Největším problémem, který se často vyskytuje, je vlhkost od základů. Tento problém je možné vyřešit, ale je nutno zvolit postup pro každou budovu samostatně. Dalším problémem mohou být dřevěné nosníky v konstrukci podlah. Tady je nutno před rekonstrukcí provést sondy do záhlaví trámů, nejlépe v místech toalet, protože tady může docházet k průsaku vody do konstrukce,“ popisuje koncepce jednu z hrozeb v rámci městského majetku.
Budovy jsou v rámci dokumentu rozděleny na několik kategorií. Mezi budovy, které dlouhodobě nejsou určeny k prodeji, patří především historické domy a objekty, které slouží k zajištění veřejných potřeb. Dále se jedná o nemovitosti, které by město mohlo prodat za splnění určitých podmínek a dále objekty určené přímo k prodeji či směně. O prodeji přesto musí u každého objektu rozhodnout zastupitelstvo.
V rámci zbytného nemovitého majetku plánuje město prodat například malý rodinný dům v Třemošenské ulici, statek v Občově či Trhových Dušníkách, některé výměníkové stanice nebo prázdnou kancelářskou budovu v ulici Čs. armády 145. Při prodeji by město mělo dle odhadů získat několik desítek milionů korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Do hlasování v participativním rozpočtu postoupilo devět projektů
•Výsadbu před bytovými domy musí předem schválit technické služby
•Návštěvníci příbramských sportovišť si za služby připlatí, ceny za plavání zůstávají pro letošek stejné
Další články
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA




