Město Příbram se vyjádřilo k diskutabilnímu pietnímu aktu
3. listopadu 2022 (08:18)
Další 2 fotografie v galerii
foto: město Příbram
Příbram každoročně pořádá vzpomínkovou akci u příležitosti založení samostatného Československa. V letošním roce se tato událost stala velmi diskutovaným tématem.
U příležitosti 28. října, tedy připomínky Dne vzniku samostatného československého státu, se konaly vzpomínkové akce po celé republice. Páteční výročí si připomněla také Příbram položením věnce u hrobu vojáků 1. světové války na místním hřbitově a u sousoší Padlým synům Březových Hor na náměstí Hynka Kličky. Zmíněný pietní akt následně rozpoutal ožehavou konverzaci na facebookových stránkách města.
Pod příspěvkem oficiálních městských stránek na zmíněné sociální síti projevili diskutující značný nesouhlas se způsobem provedení vzpomínkového pietního aktu. Lidé si v komentářích stěžují na umístění vlajky, konání akce o dva dny dříve, oděv čestné stráže a další nedostatky. Občanům dle příspěvků vadí ustrojení civilních osob zaměnitelných s příslušníky Armády České republiky. Vzhledem k okolnostem a vzniklé diskuzi na téma provedení vzpomínkové akce konané k 28. říjnu vydalo město oficiální vyjádření.
foto: město Příbram
Při pořádání květnových a říjnových pietních aktů město Příbram dlouhodobě spolupracuje s bývalým, historicky prvním velitelem 1. roty aktivních záloh majorem Štočkem, který zajišťuje pro město čestnou stráž a samotné kladení věnců. „Spolupráce při zajištění zmíněných akcí byla dlouhodobá. V letošním roce jsme byli veřejností upozorněni na určité nedostatky, které jsme následně konzultovali s odborníky. S ohledem na tyto skutečnosti požádáme do budoucna o pomoc s pořádáním piety profesionály ze 13. dělostřeleckého pluku Jince, případně Klub vojenské historie Příbram,“ vyjádřil se starosta Jan Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / město Příbram
autor: Lenka Kotápišová
Související
•Nové chodníky podél silnice I/4 v Chraštičkách zajistí bezpečnější pohyb
•Podlesí získá přes milion korun na rekonstrukci sportovního areálu
•13. dělostřelecký pluk „Jaselský“ slavnostně nastoupil u příležitosti 28. října
Další články
Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu
Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne …
AKTUÁLNĚ
Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách
Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý …
SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ






