22. 7. svátek má Magdaléna

Město Příbram připravuje několik investičních akcí, dočká se plavecký bazén, nebo zimní stadion (AKTUALIZOVÁNO)

3. července 2014   (09:13)
Město Příbram připravuje několik investičních akcí, dočká se plavecký bazén, nebo zimní stadion (AKTUALIZOVÁNO)

Aktuálně se připravují 3 větší projekty v celkovém objemu několika desítek milionů.


Odbor silničního hospodářství a investic (OSHI) zpracoval zadávací dokumentace na několik projektů. K zahájení prací by mohlo dojít zhruba do 3 měsíců. Už nyní město Příbram hledá dodavatele. Stavebně by mělo být vše dokončené zhruba v létě roku 2015. Rekonstrukce bazénu i ledových ploch totiž bude probíhat v etapách.

Bazén čeká na zateplení

První zakázkou je zateplení plaveckého bazénu. Nově zateplený plášť budovy by měl být opatřený finální silikonovou omítkou s imitací režného spárovaného cihelového zdiva, plechovými fasádními kazetami, nebo prosklený. No střecha by měla být z hydroizolačních pásů. Provozní a technologické řešení v objektu by mělo zůstat beze změn. Předpokládaná hodnota zakázaky činí přibližně 19 milionů korun bez DPH.

Nové ledové plochy za téměř 30 milionů

Druhým výběrovým řízením by měl být vybrán dodavatel, který zajistí rekonstrukci ledových ploch na zimním stadionu. Jedná se jak o plochu vnitřní, tak o plochu v tréninkové hale. Také zde bude město využívat dotační tituly a předpokládaná cena projektu je cca 29,5 milionu bez DPH.

Nová školka čeká na vybavení

Ve třetím případě bude město Příbram hledat dodavatele interiérového vybavení do MŠ na náměstí Dr. Theurera 261. „Jde o dodávku a montáž základního vybavení nábytkem a zařízením pro nově vznikající mateřskou školu tak, aby byl zajištěn její bezproblémový provoz,“ uvedl starosta Pikrt. Zde město počítá s předpokládanou investicí ve výši cca 908 tisíc korun bez DPH a s ohledem na tuto skutečnost se tak jedná o veřejnou zakázku malého rozsahu. Na uvedenou investiční akci bude čerpána podpora z ROP.

Dále bude město pomocí zjednodušeného podlimitního řízení hledat dodavatele na stavební práce a dodávku podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Ty by měly být umístěny do čtyř lokalit, konkrétně do Drkolnovské ulice, na náměstí 17. listopadu, na Jiráskovy sady a také v okolí II. polikliniky. Náklady na tento projekt jsou předpokládány ve výši cca 4,6 milionů a podpora bude čerpána také ze Státního fondu životního prostředí. „Opět předpokládáme, že po výběru vítězného uchazeče se konečné ceny u všech projektů ještě sníží,“ uzavřel starosta Pavel Pikrt.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
red
foto: pribram.cz

autor: MJ, redDalší články

Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zloděj, který vnikl do tří chat v katastru obce Čím, byl zřejmě velmi hladový. Zcizil vše, co se dá zkonzumovat 22. července 2019   (12:18) Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Zkouška na alkohol ukázala u řidiče hodnotu 2,5 promile 22. července 2019   (10:17) Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odpočívat u vody 22. července 2019   (08:49) I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí 22. července 2019   (06:18) Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz