31. 1. svátek má Marika

Město Příbram převzalo záštitu nad dobrovolným dárcovstvím krve v Příbrami

13. ledna 2021   (08:21)
Město Příbram převzalo záštitu nad dobrovolným dárcovstvím krve v Příbrami
foto: pribram.cz, Martin Janota_ONP Příbram

Nemocnice v Příbrami již dlouhá léta spolupracuje s místní pobočkou ČČK a ocenění ve formě plaket a zlatých křížů jsou dárcům předávány za účasti zástupců nemocnice, města Příbram a Českého červeného kříže.


Dobrovolné dárcovství krve má v České republice skutečně mnohaletou tradici. Dárcovství krve je také od počátku synonymem spolupráce mezi českými nemocnicemi a Českým červeným křížem (ČČK). Krev byla vždy vnímána jako nenahraditelná tekutina života.

V celé České republice nyní chybí celkem 100.000 dárců krve. Dárcovské centrum, které zajišťuje oddělení klinické hematologie a krevní transfúze Oblastní nemocnice Příbram v minulosti nedostatkem dobrovolných dárců krve netrpělo. Nemocnice v Příbrami již dlouhá léta spolupracuje s místní pobočkou ČČK a ocenění ve formě plaket a zlatých křížů jsou dárcům předávány za účasti zástupců nemocnice, města Příbram a Českého červeného kříže. Přesto v posledních dvou letech, zejména pak v uplynulém roce 2020, začal ale počet pravidelných dobrovolných dárců krve i v Příbrami postupně klesat.
Nemocnice proto požádala město Příbram o převzetí záštity na Dobrovolným dárcovstvím krve v Oblastní nemocnici Příbram a bylo jí vyhověno.
"Moc děkujeme za vstřícný a v tomto případě i velmi lidský přístup starostovi Mgr. Janovi Konvalinkovi a dalším zástupcům Příbrami. Lidská krev je totiž jednou z mála věcí, které člověk dosud neumí vyrobit uměle," řekl ředitel Oblastní nemocnice Příbram Stanislav Holobrada.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Martin Janota_ONP Příbram
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA bojovnice Lucie Pudilová má za sebou návrat … Sport Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Vánoční obrázky pro Ježíška letos dorazily na Svatou Horu nejen z Příbramska, ale také … FOTOGALERIE Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na … Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 … Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a … Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických … Blesková zpráva
Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz