Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat
22. října 2021 (14:43)
foto: MěÚ Příbram/na fotografii je starosta města Jan Konvalinka po odběru krve společně s MUDr. Magdou Nohejlovou, primářkou oddělení klinické hematologie a krevní transfuze
Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho příspěvkovými organizacemi.
Město dlouhodobě spolupracuje s Oblastní nemocnicí Příbram a zároveň převzalo záštitu nad dárcovstvím krve. Nyní se spolupráce ještě o trošičku rozšiřuje a město jako ocenění poskytne pro dárce krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho příspěvkovými organizacemi.
„Dárcovství krve je bohulibý lidský počin a osobně si všech dárců nesmírně vážím. Malým dárkem, malou odměnou, kterou může město těmto lidem poskytnout, jsou volné vstupenky na akce pořádané městem a příspěvkovými organizacemi. Stejně tak, jako při každém předávání Janského plaket, i tentokrát si dovolím říci: Děkuji za to, že darujete kus sebe, abyste mohli zachraňovat životy druhých. Díky vám,“ říká s respektem starosta Jan Konvalinka.
Spolupráce mezi městem a Oblastní nemocnicí Příbram v oblasti dárcovství započala. Aktuálně byly nemocnici předány vstupenky na vystoupení Cirk La Putyka, které se koná v pátek 29. října v Divadle A. Dvořáka. „Tyto vstupenky jsou první vlaštovkou projektu, který se naplno rozjede s novým rokem,“ dodal starosta.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu
Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z …
FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty
Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek
Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. …
FOTOGALERIE
Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh
Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu …
ROZHOVOR
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR




