26. 3. svátek má Emanuel




Město Příbram pozemky se soudem nevyměnilo

20. ledna 2024   (13:36)
Město Příbram pozemky se soudem nevyměnilo
foto: pribram.cz - Jakub Pečenka

Okresní soud v Příbrami chtěl získat parkoviště za budovou z bezpečnostních důvodů.


Zastupitelé se na svém lednovém zasedání zabývali žádostí Okresního soudu v Příbrami na směnu pozemků. Soud měl zájem o zisk pozemku ve vnitrobloku za budovou soudu, který přiléhá i k bývalé 2. základní škole o výměře zhruba 1400 metrů čtverečních. Na oplátku nabídl podobně velký pozemek pod parkovištěm nad Pražskou ulicí.

Podle předsedy Okresního soudu v Příbrami Miloslava Boudníka je hlavním důvodem zájmu o pozemek zajištění bezpečnosti. „Nejde nám o komfort parkování, ale o zajištění bezpečnosti. Soud funguje v nepřetržitém provozu. Když se rozhodujeme o vazbách mimo pracovní dobu, tak bez uzavřeného dvoru nejsme schopni zajistit bezpečnost soudních a eskortovaných osob. Zadní vchod je sice pod dohledem kamer, ale není střežen justiční stráží. Právo vjezdu a parkovacích míst bychom sousedícím budovám zachovali,“ řekl Boudník, který dále uvedl, že vlastnictví pozemku je nutné pro zisk finančních prostředků na realizaci bezpečnostních opatření.
Zastáncem prodeje byl například Petr Rotter (ANO), proti se postavilo hned několik zastupitelů napříč politickým spektrem. Jejich hlavním argumentem bylo snížení ceny přilehlé budovy bývalé školy, která je ve vlastnictví města. Návrh na směnu pozemků tak nakonec nezískal dostatečnou podporu hlasů.
Možným řešením je pak prodej jen části požadovaného pozemku tak, aby soud mohl realizovat veškerá bezpečnostní opatření, a přitom zbyla dostatečná plocha pro parkování a zásobování sousedních budov. S tímto návrhem během diskuze přišel zastupitel Václav Dvořák (Spojenci). Lze tedy očekávat, že další jednání mezi městem a Okresním soudem v Příbrami se povedou v této rovině.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude od 1. dubna 2026 až do 31. … AKTUÁLNĚ Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí? Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí? V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, … POLITIKA Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. … POLITIKA Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově … AKTUÁLNĚ HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani … SPORT Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. … Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz