Město Příbram je s projektem "Na hřišti to žije" spokojené, bude v něm pokračovat
25. července 2021 (17:16)
Město Příbram zorganizovalo sérii tréninků pro děti, které si zde mohly vyzkoušet různé druhy sportů pod vedením zkušených trenérů. Tréninky se konaly pravidelně na hřištích po celém městě. Pro větší možnosti sportovního vyžití plánuje město tyto „plácky“ postupně revitalizovat. Cílem celého projektu je to, aby byl pohyb běžnou součástí jejich života.
Každý čtvrtek se sešlo více než 30 dětí, kterým se vždy věnovalo minimálně šest trenérů. Děti si vyzkoušely trénink sportů jako je softball, judo, MMA, fotbal, frisbee, americký fotbal, gymnastika, nebo atletika. Na děti, které se zúčastnily minimálně šesti tréninků, pak čekalo milé překvapení.
Společně s tímto projektem se vedení města rozhodlo obnovovat sportovní hřiště v našem městě. Každý rok by měla obnovou projít hned dvě. Již vloni se upravilo hřiště na Rynečku a ve spolupráci s Osadním výborem Březové Hory bylo opraveno i hřiště Na Cvičně.
V tomto roce je v plánu kompletní rekonstrukce hřiště na Rynečku. Bude zde vybudován hrací prostor pro malé od pěti let a nové workoutové hřiště. V plánu je v něm i pravidelný trénink s kvalifikovaným trenérem. Další investice čeká plácek na Cihelně a už nyní probíhají přípravné práce u hřiště v lesoparku Litavka. V následujících letech budou probíhat revitalizace dalších venkovních sportovišť, a to v ulici Jana Drdy a Ve Dvoře.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny
Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na …
ZAJÍMAVOSTI
Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky
Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v …
KULTURA
Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká
Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram …
ROZHOVOR
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem
Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v …
AKTUÁLNĚ
Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech
Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy.
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance
Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní …
NEPŘEHLÉDNĚTE




