14. 4. svátek má Vincenc




Město Příbram chystá oslavy 30 let svobody

29. srpna 2019   (06:04)
Město Příbram chystá oslavy 30 let svobody

Listopadové události roku 1989 v Příbrami si budete moci připomenout při Pochodu svobody, který se uskuteční 17. listopadu



Před 30 lety zasáhly celospolečenské změny do života každého z nás. Listopadové události roku 1989 v Příbrami si budete letos moci připomenout při Pochodu svobody, který se uskuteční 17. listopadu. Z centra Příbrami se půjde k Památníku Vojna, kde bude po celý den probíhat doprovodný program k oslavám 30 let svobody.

Na náměstí T. G. Masaryka vznikne památná fotografie s transparenty a vlajkami. Nyní organizátoři hledají pamětníky událostí listopadových dnů.

„Pokud si s námi chcete připomenout listopadové události roku 1989 v Příbrami, jsme zvědaví na příběhy, fotografie a jiné vzpomínkové předměty,“ říká Mgr. Josef Hovorka, koordinátor projektu.

„Akce je určena pro širokou veřejnost, pro celé rodiny. Bude možné poznat konkrétní příběhy politických vězňů i to, co znamenal komunistický režim přímo v Památníku Vojna,“ dodává Josef Hovorka.

Co pro Vás znamenal rok 1989? Co vám nejvíce utkvělo v paměti při vzpomínce na události roku 1989? Jakým způsobem ovlivnil rok 1989 Váš život nebo Vašich blízkých? Kdy a jak jste prožili přelomové dny roku 1989?

Podělte se o své vzpomínky s organizátory akce na těchto facebookových stránkách, nebo emailem pochodsvobodypribram@gmail.com. Vítány jsou i dobové fotografie a předměty.

Akce probíhá ve spolupráci s Hornickým muzeem Příbram, Památníkem Vojna a za podpory města Příbram v rámci projektu Za příběhy Františka Zahrádky.
Před 30 lety zasáhly celospolečenské změny do …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Mgr. Josef Hovorka
autor: mir foto Archiv Hornické muzeum Příbram








Další články

Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz