Město otevírá hřbitovy a v souvislosti s nízkou vytížeností MHD omezuje provoz některých linek
31. března 2020 (12:51)
S vyhlášením omezení volného pohybu osob byly uzavřeny příbramské hřbitovy. Omezení pohybu osob trvá nadále, hřbitovy však budou v omezeném režimu otevřeny.
„Jistě je nepříjemné, když nemůžeme dojít rozsvítit a vzpomenout na své blízké. Z tohoto důvodu budou příbramské hřbitovy opět otevřené, ale pouze ve zkráceném režimu. Stále platí náš apel na občany, aby co nejméně vycházeli ze svých domovů, a když už je to nutné, aby se nezdržovali ve větších skupinách,“ říká starosta města Jan Konvalinka a zároveň dodává, že pokud občané na hřbitovech nebudou dodržovat vládní nařízení, může dojít k jejich opětovnému uzavření.
Od středy 1. dubna dojde k dalšímu omezení MHD, upraveny budou jízdní řády některých spojů, zrušen bude víkendový provoz.
Velmi malá vytíženost autobusů Městské hromadné dopravy Příbram vede k dalšímu omezování spojů, o kterém rozhodla rada města na základě vyhodnocení dat od dopravce. Od středy budou omezeny linky 1A, 1B a 8A. Víkendový provoz bude zrušen u všech linek.
Velmi malá vytíženost autobusů Městské hromadné dopravy Příbram vede k dalšímu omezování spojů, o kterém rozhodla rada města na základě vyhodnocení dat od dopravce. Od středy budou omezeny linky 1A, 1B a 8A. Víkendový provoz bude zrušen u všech linek.
„Na základně informací od provozovatele příbramské MHD dochází k dalšímu omezení některých spojů a zrušení víkendového provozu. O víkendech bude tedy až do odvolání provoz ve městě zajišťován pouze linkou PID 395, která jezdí prozatím bez omezení ve třicetiminutových intervalech, dopravní obslužnost města bude rámcově zachována,“ uvedl k situaci starosta města Jan Konvalinka.
Aktuálně platné jízdní řády jsou zveřejněny v sekci „MHD“ a informace budou vylepeny i na jednotlivých autobusových zastávkách.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR
Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu
Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin
Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi …
POZNÁVÁME BRDY





