vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Město není závodní dráha. To, co zde někteří řidiči-piloti předvádí, jde za hranu, říká starosta Příbrami

7. srpna 2020   (06:00)
Město není závodní dráha. To, co zde někteří řidiči-piloti předvádí, jde za hranu, říká starosta Příbrami

Městská policie začala v Příbrami využívat nové zařízení k měření rychlosti vozidel. Známe jejich stanoviště.


Městská policie Příbram v průběhu měsíce června po řádné certifikaci ČMI a proškolení strážníků začala využívat nové zařízení k měření rychlosti vozidel ES7.0, kterým bude měřit na cca 25 místech předem určených Dopravním inspektorátem a Územním odborem Příbram, Policie České republiky.

Zařízení bude sledovat dopravu hlavně v okolí základních škol a míst, kde je vyšší počet přechodů pro chodce a řidiči zde nedodržují nejvyšší povolenou rychlost. "Jedná se také o lokality, kde nás o měření rychlosti požádali např. představitelé osadních výborů či samotní občané města nebo na základě uzavřené veřejnoprávní smlouvy na území jiné obce," řekl pribram.cz starosta Příbrami Jan Konvalinka.
Toto zařízení bude využíváno nejen jako automatizovaný technický prostředek používaný bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, ale také s okamžitým zastavováním vozidel po naměření rychlosti, a tedy řešením protiprávního jednání ihned s řidiči na místě.
„Město není závodní dráha. To, co zde někteří řidiči-piloti předvádí, jde za hranu. Jde nám o bezpečnost na silnicích, bezpečnost chodců. Ten, kdo jezdí dle předpisů a rychlost nepřekračuje, se nemá čeho obávat,“ řekl starosta.

V měsíci září a říjnu se městská policie zaměří opět na řidiče překračující nejvyšší povolenou rychlost hlavně u základních škol, kdy v dopoledních i odpoledních hodinách je zde nejvyšší pohyb právě dětí.
Seznam stanovišť
 
Příbram, ul. Školní
Příbram, ul. Milínská
Příbram, ul. Zdabořská
Příbram, ul. Žežická
Příbram, ul. 28. října
Příbram, ul. Hornických učňů
Příbram, ul. Politických vězňů
Příbram, ul. Balbínova
Příbram, ul. Bratří Čapků
Příbram, ul. Žižkova
Příbram, ul. K Drkolnovu
Příbram, ul. Plzeňská
Příbram, ul. Březnická
Příbram, ul. Slivických bojovníků
Příbram, ul. Mixova
Příbram, ul. Husova
Příbram, ul. Legionářů
Žežice
Jerusalém, sil. III/11812
Lazec, sil. III/1189, ul. Lazecká
Orlov, sil. III/1188
Jince, sil. II/118
Obecnice, sil. III/11811
Dubno, sil. I/18H
Lazsko, sil. II/174
Rožmitál pod Třemšínem I/191
Kamýk nad Vltavou, sil. II/102

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Aktivita je koordinovaná v rámci všech nemocnic, které vlastní Středočeský kraj. 20. září 2020   (15:32) Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Nepřehlédněte Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné 19. září 2020   (15:29) Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků "My jsme narazili na to, že díky příspěvku 20.000 korun na jednoho kantora, který dává vláda, je už dneska na trhu velice těžké získat notebooky nebo PC takové kvality, které by školy potřebovaly." uvedla místostarostka 19. září 2020   (12:03)
Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz