20. 5. svátek má Zbyšek

Město nejspíš zdemoluje budovy u skládky Bytíz

30. září 2014   (17:45)
Město nejspíš zdemoluje budovy u skládky Bytíz

Budovy jsou ve velmi špatném stavu a rozpadají se. Navíc brání dalšímu rozrůstání skládky.


Rada města Příbram na svém včerejším zasedání schválila záměr na demolici budov v těsné blízkosti skládky Bytíz. Ty jsou podle místostarosty Ivana Šedivého (ODS) ve velmi špatném stavu. Navíc stojí v místech, kam by se měla podle stavebního povolení rozšiřovat skládka.

Budovy v minulosti sloužily k obsluze šachty, nyní se rozpadají. Před několika měsíci tak město zažádalo o demoliční výměr.

Projekt musí být vytvořen i na demolici

„Není to oploceno a je tam „volný přístup“. Může tam přijít kdokoliv a může dojít k úrazu. Buď to můžeme oplotit a nechat spadnout, nebo to zdemolovat a připravit na pronájem a prodej pro tu další kazetu skládky,“ vysvětlil Šedivý.

I pro demolici musí být vypracován projekt, který určuje postup demolice a předepisuje i test na kontaminace. Nyní by mělo probíhat výběrové řízení na firmu, která demolici provede.

Cena projektu je dána tabulkami

„Projekt musí vycházet z norem a cenových tabulek, které jsou dané. Použivají se v celé Evropě. Předpokládaná cena vychází z těchto tabulek a je to 5,7 milionů,“ vysvětlil tvorbu projektových cen Šedivý. Jedním dechem dodal, že předpokládá, že vysoutěžená cena bude výrazně nižší. Podle dosavadních zkušeností by se mohla pohybovat i pod méně než 50 procenty ceny projektu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35) AKTUALIZOVÁNO Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Dnešní zasedání Zastupitelstva města začíná v 16:00 hodin. Buďte u toho s námi. 20. května 2019   (15:45) Foto dne: Pane starosto, děkujeme Foto dne: Pane starosto, děkujeme Již jen pár hodin nás dělí od volby nového starosty města Příbrami 20. května 2019   (14:22) Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz