25. 4. svátek má Marek

Město nejspíš zdemoluje budovy u skládky Bytíz

30. září 2014   (17:45)
Město nejspíš zdemoluje budovy u skládky Bytíz

Budovy jsou ve velmi špatném stavu a rozpadají se. Navíc brání dalšímu rozrůstání skládky.


Rada města Příbram na svém včerejším zasedání schválila záměr na demolici budov v těsné blízkosti skládky Bytíz. Ty jsou podle místostarosty Ivana Šedivého (ODS) ve velmi špatném stavu. Navíc stojí v místech, kam by se měla podle stavebního povolení rozšiřovat skládka.

Budovy v minulosti sloužily k obsluze šachty, nyní se rozpadají. Před několika měsíci tak město zažádalo o demoliční výměr.

Projekt musí být vytvořen i na demolici

„Není to oploceno a je tam „volný přístup“. Může tam přijít kdokoliv a může dojít k úrazu. Buď to můžeme oplotit a nechat spadnout, nebo to zdemolovat a připravit na pronájem a prodej pro tu další kazetu skládky,“ vysvětlil Šedivý.

I pro demolici musí být vypracován projekt, který určuje postup demolice a předepisuje i test na kontaminace. Nyní by mělo probíhat výběrové řízení na firmu, která demolici provede.

Cena projektu je dána tabulkami

„Projekt musí vycházet z norem a cenových tabulek, které jsou dané. Použivají se v celé Evropě. Předpokládaná cena vychází z těchto tabulek a je to 5,7 milionů,“ vysvětlil tvorbu projektových cen Šedivý. Jedním dechem dodal, že předpokládá, že vysoutěžená cena bude výrazně nižší. Podle dosavadních zkušeností by se mohla pohybovat i pod méně než 50 procenty ceny projektu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz