24. 6. svátek má Jan

Město na zítra chystá besedu o zelené páteři města

11. listopadu 2015   (09:09)
Město na zítra chystá besedu o zelené páteři města
foto: pribram.cz

Vše se bude konat v estrádním sále příbramského divadla.



Již zítra od 17 hodin se v estrádním sále příbramského divadla uskuteční další z besed vedení města s občany. Tématem zítřku bude zelená páteř města, jejíž projekt chce město připravit. Zelenou páteří města je označováno nejbližší okolí Příbramského potoka, které prochází prakticky skrz celé město.

Vedení radnice by se chtělo pokusit získat podporu od Ministerstva životního prostředí ČR právě na oživení tohoto prostoru. Svoje vize chce prodiskutovat s občany města a vyslechnout si jejich nápady. A právě k tomu je určeno zítřejší setkání. Podle tiskové mluvčí Pavlíny Svobodové bude připraven i dětský koutek pro děti. K dispozici by měl být i online přenos na webu města.

„Jsme přesvědčeni o tom, že příjemné prostředí přitahuje občany a živí tím aktivitu ve městě a zároveň i jeho atraktivitu. Investice do takového prostředí se rozhodně vyplatí,“ uvádí k chystanému projektu starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že je již prověřována možnost získat na realizaci dotační podporu.

Nový prostor by měl dát lidem možnost relaxace a odpočinku, stejně tak ale sportovního vyžití a to například jízdou na kole, nebo bezpečné a příjemné pěší chůze.

Údolí Příbramského potoka leží přímo uprostřed města, vždy bylo intenzivně využíváno, v minulosti zejména jako energetická páteř pro hornickou činnost. Vznikla zde řada rybníků: Fialův, Nový, Hořejší a Dolejší Obora, Čekalikovský rybník a Kaňka. „Bohužel v minulosti došlo k řadě necitlivých zásahů do údolí, jakoby zde ani potok netekl a nebyla zde řada vodních ploch. Potok je na řadě míst již zatrubněn, což také není optimální. Protože potoky a řeky v krajině jsou základním ekostabilizačním prvkem a ve městě navíc mohou vytvářet velmi hodnotné přírodní prostředí pro jeho obyvatele,“ říká architektka Klára Salzmann.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Město Příbram
autor: MJ, MěÚ








Další články

Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz