16. 10. svátek má Havel
Město má s Padákem velké plány, pokud odkoupí pozemky, vznikne tu zázemí pro sportovní aktivity

13. srpna 2021   (15:37)
Město má s Padákem velké plány, pokud odkoupí pozemky, vznikne tu zázemí pro sportovní aktivity
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Odkupem pozemků na Padáku od TJ Baník se bude zabývat zastupitelstvo města na svém příštím jednání.


Na Padáku a v jeho okolí by mohlo vzniknout nové sportovní a relaxační vyžití. Alespoň takové jsou plány vedení města pro případ, že dojde k odkupu pozemků od TJ Baník. Rada města se tímto tématem již zabývala a doporučila cenu, která odpovídá znaleckému posudku.

Podle slov tiskové mluvčí města Evy Švehlové by v případě výkupu pozemku byla oblast využívaná ke sportovním aktivitám. Vzhledem k možnosti navázat na sousedící lesopark, který je ve vlastnictví města, se tak nabízí řada možností. Město o některých plánech již jedná s některými příbramskými kluby a existuje již několik návrhů na využití. Dnes lze na Padáku najít například sjezdovou lesní trať pro horská kola.
 „Pokud zastupitelstvo města výkup schválí, dojde ke smysluplnému scelení městských pozemků (mobiliář na bývalém lyžařském svahu ve vlastnictví města). Celý prostor bývalého lyžařského svahu, stejně jako navazující pozemky mohou být zázemím pro celou řadu sportovních a rekreačních aktivit,“ potvrdila záměr pribram.cz tisková mluvčí Eva Švehlová.
Vedení města dále vylučuje další provozování lyžařského areálu, který je vzhledem ke klimatickým podmínkám neekonomický a neefektivní. V případě, že by pozemky získalo město Příbram, bude na stole i otázka přemostění nebo zřízení podchodu u silnice I/66, která oblast Padáku odděluje od zbytku města. Již dnes však město vyjednává se Středočeským krajem o snížení nejvyšší povolené rychlosti na tomto úseku silnice.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz