21. 10. svátek má Brigita

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu

25. června 2019   (12:52)
Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu

V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město


Dopravní obchvat města je potřebným projektem, o kterém se jedná dlouhé roky. V současné době jsme ve stadiu, kdy je státem přislíbena výstavba obchvatu v celé jeho délce, kdy by stavba měla být dokončena v roce 2027.
 
V pátek 21. června 2019 se v Příbrami konalo Veřejné projednání Jihovýchodního obchvatu (JVO). Cílem stavby JVO je ulehčit městu, především oblasti Březových Hor, od tranzitní dopravy. Proti výstavbě se dlouhodobě vyjadřují obyvatelé obce Žežice a městské části Zdaboř.

Podle slov obyvatel těchto lokalit je největším problémem stavby neexistence protihlukových stěn.
 
„Potřebnost výstavby obchvatu města si uvědomujeme všichni a v současné době jsme jen krůček od jeho realizace. Samozřejmě nechceme, aby výstavba JVO ulehčila obyvatelům jedné části města a snížila kvalitu bydlení obyvatelům dalších částí. Pokud jde o protihluková opatření, samozřejmě budeme hlídat, aby byly dodržovány všechny zákonné hodnoty. V případě, že by bylo potřeba, jsme ochotni se na výstavbě protihlukových stěn podílet,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.
 
Na pátečním jednání byli přítomni projektanti, zástupci Ministerstva dopravy ČR, stavebního úřadu i Ředitelství silnic a dálnic. Občané při této schůzce měli možnost předkládat připomínky.

Své námitky podalo i samotné město.
„V rámci přípravných prací s výstavbou JVO požadujeme vypořádání celkem pěti námitek. Tyto námitky jsme předali, a věříme, že budou zapracovány do projektu před jeho realizací,“ dodal starosta Konvalinka.

Přehled námitek podaných městem Příbram:

Nepropojení silnice I/18 a propojky Zdabořská – Rožmitálská v km 4,360.
Dle platné územně plánovací dokumentace obce je mezi ulicemi Zdabořská a Rožmitálská plánována jakožto veřejně prospěšná stavba nová propojka, která bude plnit funkci hlavní městské třídy. V tomto místě město žádá rozšíření vyprojektovaného mostu a vybudování oboustranných sjezdových ramp ze silnice I/18 tak, aby bylo možné plánované komunikace propojit.
 
Nesplnění podmínky posudku ve smyslu par. 9 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivu na životní prostředí na napojení komerčně industriální zóny 3K1 na silnici I/18.
V této námitce se jedná o napojení obchodní zóny na JVO.
 
Dramatické zhoršení dopravního napojení obce Brod na komunikace I/66.
Přivedení tranzitní dopravy ze silnice I/18 na komunikaci I/66 dramaticky zvýší dopravní zatížení křižovatky u obce Brod. Město Příbram požaduje na křižovatce u obce Brod taková opatření, která zajistí pěším bezpečný přechod komunikace I. třídy a vozidlům vyjíždějícím z obce Brod bezpečné vyjetí.
 
Zhoršení kvality bydlení vzhledem k navýšení zatížení obytných zón města hlukem a polétavým prachem.
V tomto bodě město požaduje vytvoření akustických a dalších opatření bránících nadměrnému zhoršení kvality životního prostředí.
 
Významný zásah do charakteru krajiny a tím do životního prostředí obyvatel města.
S výstavbou JVO souvisí zásad do krajiny a zeleně. Město Příbram požaduje vytvořit taková opatření, která zmírní negativní dopad plánované stavby jihovýchodního obchvatu do charakteru krajiny a do životního prostředí obyvatel města, a to rozsáhlým ozeleněním přilehlých pozemků okolo komunikace, zejména ozelenění náspů a terénních úprav.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
Dis

autor: mirDalší články

Chov ovcí v lesoparku skončil, lidé je pozabíjeli. V minizoo na Nováku hrozí obdobná situace Chov ovcí v lesoparku skončil, lidé je pozabíjeli. V minizoo na Nováku hrozí obdobná situace Krmit zvířata v příbramském minizoo je zakázáno, lidé jim přesto dávají 21. října 2019   (06:22) Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz