20. 7. svátek má Ilja

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu

25. června 2019   (12:52)
Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu

V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město


Dopravní obchvat města je potřebným projektem, o kterém se jedná dlouhé roky. V současné době jsme ve stadiu, kdy je státem přislíbena výstavba obchvatu v celé jeho délce, kdy by stavba měla být dokončena v roce 2027.
 
V pátek 21. června 2019 se v Příbrami konalo Veřejné projednání Jihovýchodního obchvatu (JVO). Cílem stavby JVO je ulehčit městu, především oblasti Březových Hor, od tranzitní dopravy. Proti výstavbě se dlouhodobě vyjadřují obyvatelé obce Žežice a městské části Zdaboř.

Podle slov obyvatel těchto lokalit je největším problémem stavby neexistence protihlukových stěn.
 
„Potřebnost výstavby obchvatu města si uvědomujeme všichni a v současné době jsme jen krůček od jeho realizace. Samozřejmě nechceme, aby výstavba JVO ulehčila obyvatelům jedné části města a snížila kvalitu bydlení obyvatelům dalších částí. Pokud jde o protihluková opatření, samozřejmě budeme hlídat, aby byly dodržovány všechny zákonné hodnoty. V případě, že by bylo potřeba, jsme ochotni se na výstavbě protihlukových stěn podílet,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.
 
Na pátečním jednání byli přítomni projektanti, zástupci Ministerstva dopravy ČR, stavebního úřadu i Ředitelství silnic a dálnic. Občané při této schůzce měli možnost předkládat připomínky.

Své námitky podalo i samotné město.
„V rámci přípravných prací s výstavbou JVO požadujeme vypořádání celkem pěti námitek. Tyto námitky jsme předali, a věříme, že budou zapracovány do projektu před jeho realizací,“ dodal starosta Konvalinka.

Přehled námitek podaných městem Příbram:

Nepropojení silnice I/18 a propojky Zdabořská – Rožmitálská v km 4,360.
Dle platné územně plánovací dokumentace obce je mezi ulicemi Zdabořská a Rožmitálská plánována jakožto veřejně prospěšná stavba nová propojka, která bude plnit funkci hlavní městské třídy. V tomto místě město žádá rozšíření vyprojektovaného mostu a vybudování oboustranných sjezdových ramp ze silnice I/18 tak, aby bylo možné plánované komunikace propojit.
 
Nesplnění podmínky posudku ve smyslu par. 9 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivu na životní prostředí na napojení komerčně industriální zóny 3K1 na silnici I/18.
V této námitce se jedná o napojení obchodní zóny na JVO.
 
Dramatické zhoršení dopravního napojení obce Brod na komunikace I/66.
Přivedení tranzitní dopravy ze silnice I/18 na komunikaci I/66 dramaticky zvýší dopravní zatížení křižovatky u obce Brod. Město Příbram požaduje na křižovatce u obce Brod taková opatření, která zajistí pěším bezpečný přechod komunikace I. třídy a vozidlům vyjíždějícím z obce Brod bezpečné vyjetí.
 
Zhoršení kvality bydlení vzhledem k navýšení zatížení obytných zón města hlukem a polétavým prachem.
V tomto bodě město požaduje vytvoření akustických a dalších opatření bránících nadměrnému zhoršení kvality životního prostředí.
 
Významný zásah do charakteru krajiny a tím do životního prostředí obyvatel města.
S výstavbou JVO souvisí zásad do krajiny a zeleně. Město Příbram požaduje vytvořit taková opatření, která zmírní negativní dopad plánované stavby jihovýchodního obchvatu do charakteru krajiny a do životního prostředí obyvatel města, a to rozsáhlým ozeleněním přilehlých pozemků okolo komunikace, zejména ozelenění náspů a terénních úprav.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
Dis

autor: mirDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz