17. 8. svátek má Petra




Město investuje do zvýšení světelného zabezpečení přechodu pro chodce

1. srpna 2024   (10:00)
Město investuje do zvýšení světelného zabezpečení přechodu pro chodce
foto: Technické služby města Příbrami / se souhlasem

Technické služby města Příbrami realizovaly v tomto týdnu pilotní projekt zvýšeného světelného zabezpečení přechodu pro chodce na křižovatce ulic Edvarda Beneše a Politických vězňů.


Technické služby města Příbrami v tomto týdnu instalovaly bezpečnostní osvětlení na přechodu pro chodce na křižovatce ulic Politických vězňů a Edvarda Beneše. Pokud u přechodu není chodec, světla zabudovaná ve vozovce blikají bíle v pomalé frekvenci. Jakmile se chodec přiblíží, začnou světla blikat oranžově a rychleji.

Jedná se o pilotní projekt, v rámci kterého byl ve spolupráci s městskou policií vybrán vytížený přechod poblíž Základní školy 28. října. Dalším posuzovaným kritériem pro výběr přechodu bylo, aby vlastníkem pozemní komunikace bylo město a nebyla zde plánovaná rekonstrukce. Instalace osmi svítidel včetně řídícího systému stála 240.000 Kč bez DPH.
Jedná se o pilotní projekt, v rámci kterého …
foto: Technické služby města Příbrami / se souhlasem
V souvislosti se snahou o zvýšení zabezpečení přechodu pro chodce je rovněž nezbytné zopakovat i několik základních pravidel pro chodce. Před vstupem na vozovku je potřeba nejprve zastavit na okraji chodníku a rozhlédnout se na obě strany. Dejte najevo svůj úmysl přecházet, například mávnutím paže. Navažte s řidičem vozidla oční kontakt. Dodržujte bezpečnou vzdálenost od přijíždějícího vozidla (50 metrů v obci, 100 metrů mimo obec). Přecházejte vozovku co nejrychleji. Za snížené viditelnosti používejte reflexní prvky, aby vás řidiči lépe viděli. Přecházení vozovky věnujte náležitou pozornost a vyvarujte se dívání do mobilu či poslouchání hudby ve sluchátkách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. … DOPRAVA Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální … SPORT Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ
Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a … HISTORIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz